Čeká nás skvělá budoucnost, říká Milovan Vesnič o ESET TCR

Čeká nás skvělá budoucnost, říká Milovan Vesnič o ESET TCR

Tým ASK Vesnic v čele se srbským pilotem Milovanem Vesničem nasadí do letošní sezony ESET TCR dva vozy a v režii jeho lidí bude i třetí automobil navrátilce Rudiho Pešoviče. Startovní listina se tak rozrůstá a Vesnič je přesvědčen, kategorii ESET TCR čeká skvělá budoucnost.

Začíná nová éra vozů TCR v ESET V4 Cupu. Co to pro váš tým znamená?

Před pár dny jsem se sešel s panem Křenkem a organizátory ESET V4 Cupu a všechno, o čem jsme se na konci sezony 2018 bavili, získalo pevné obrysy. Vozy kategorie TCR budou mít samostatné závody, budeme se řídit BoP, mít stejné pneumatiky a palivo. Pozitivní je i trvající dohoda s televizní stanicí Eurosport, což znamená příležitost sponzorství a nové fanoušky ze Srbska. Myslím, že máme skvělý základ pro budoucnost. Seriál nebude příliš drahý, tratě jsou nedaleko od dílen východoevropských týmů a doufám, že to jezdci i týmy budou vnímat jako velkou výhodu.

Jaké tedy máte plány na letošní sezonu?

Doufáme, že se zúčastníme kompletní sezony ESET TCR. Můj tým se bude starat o tři auta, jejich logistiku i servis. Stejně jako loni pojedu za náš tým ASK Vesnic se seatem a náš velký kamarád Jakub Wyszomirski s hondou. Rovněž po roční pauze uvidíme Rudiho Pesoviče, jenž pojede s audi v barvách svého týmu GM Racing, nicméně naši kluci se budou starat o jeho auto.

Takže zůstáváte u stejného vozu jako v předešlé sezoně?

Ano, letos budu znovu řídit Seat Cupra TCR. Jsme nyní v procesu kompletní práce na autě. Bude mít nový motor, novou převodovku a tak dále. Auto bude jako nové a doufám, že s ním budu konkurenceschopný. Stále ještě čekáme na BoP, tak se teprve uvidí.

Jakou konkurenci očekáváte? Bude těžké obhájit úspěchy z loňského roku?

Každá další sezona je pro nás novou výzvou a vždy máme jediný cíl – zůstat na špici. Ale bude to těžké, vidím, že do ESET TCR se chystá řada nových jezdců. Samozřejmě je to pro dobro věci, dává nám to motivaci pracovat ještě víc a jezdit ještě rychleji.

Lze konstatovat, že s vozem TCR už máte bohaté zkušenosti. Co podle vás bude pro nováčky největší výzvou za volantem takového auta?

Musím říct, že po závodech s vozy supertouring a S2000 pro mě osobně nebyla adaptace na vůz TCR tak těžká. Každopádně nováčci se musí připravit na to, že jim adaptace nějaký čas zabere. Každé auto má svá různá specifika a pilot v něm musí strávit nějakou dobu, aby se mu dostalo pod kůži. Tak jako tak jsou vozy TCR ke svým pilotům přívětivé, což se o autech dřívějších dekád nedalo říct.

Kalendář na letošní sezonu je opět velmi rozmanitý. Zavítáme na rychlé i technické okruhy, s hladkým i nerovným povrchem. Jaký okruh podle vás vozům TCR sedí nejlépe?

Záleží na typu auta. Některé tratě mohou vyhovovat značce Audi, jiné Hondě, Seatu a podobně. Já osobně preferuji rychlé tratě s technickými pasážemi jako Slovakia Ring. Seat je v tomhle ohledu někde uprostřed. S dobrým nastavením lze být rychlý všude.