Boj o první místo ve vytrvalosti vyhrál Libor Milota

Posledním závodem sobotního programu na Automotodromu Brno byla hodinová vytrvalost, v jejíž druhé polovině se odehrával krásný souboj vozů GT3 Mercedes a BMW. Vítězem se nakonec stal Libor Milota s mercedesem.

Závodu se zúčastnil i prototyp Ligier LMP3 týmu ARC Bratislava. Žlutý prototyp startoval z první řady a za volantem seděl Miro Konopka, jehož později vystřídal Maťo Konopka. Vedle něj se na roštu postavil Libor Milota s Mercedesem AMG. Za ním startoval lídr průběžného pořadí Gregor Zsigo s BMW M4 GT3, který později předal vůz Dennisi Waszkovi. Nicméně Zsigo neodpočíval a usedl do druhého týmového auta – staršího modelu BMW M6 GT3. Ten v úvodu závodu řídil Štefan Rosina.

Milota se hned po startu dostal na chvíli do vedení, nicméně ještě před nájezdem do druhé zatáčky už byl v čele zpět Miro Konopka. Na Milotu mezitím začal tvrdě útočit Štefan Rosina s BMW M6. Ve třetím kole se slovenskému jezdci podařilo dostat na první místo kategorie GT3 a pozvolna se začal druhému Milotovi vzdalovat.

Po deseti minutách vyjel na trať safety car z důvodu nehody. Igor Klaja s Porsche se pokusil předjet o generaci starší Porsche Boba Baua, místo toho došlo k vzájemné nehodě. Bob Bau popojel jen o několik metrů dál, Klaja zůstal stát v zatáčce a safety car musel na dráhu.

Netrvalo dlouho a nepojízdné porsche bylo odstraněno z tratě a znovu se závodilo. Zakrátko už byla polovina závodu a Gregor Zsigo se jako první objevil v boxech. Za volant obratem usedl Waszek a Zsigo měl mezitím jen pár minut, aby si odpočinul a nabral síly na druhý stint za volantem BMW M6.

Po zastávkách v boxech se do čela závodu vrátil Milota, nicméně měl za sebou opět BMW týmu Racing Trevor. Tentokrát šlo o nový model M4 GT3 a za volantem seděl Waszek. Ve zbývajících dvaceti minutách závodu se tato dvojice naháněla a bavila diváky na tribunách. Waszek se snažil najít recept na předjetí mercedesu a několikrát se oba vozy ocitly bok po boku, ovšem Milota první místo v kategorii GT3 uhájil a vyhrál svou první vytrvalost letošní sezony. Druhý dojel Waszek, který sdílel BMW s Gregorem Zsigo a zpečetili tím úspěšný rok 2022 a titul ve vytrvalostním šampionátu. Na třetím místě byl klasifikován finišující Zsigo s BMW M6, o které se dělil se Štefanem Rosinou.

Titul a vítězství v kategorii GTC brala polská dvojice s Porsche 911 Martin Kaczmarski a Mateusz Lisowski. Na druhém místě dojel Clemens Stadler a třetí skončila dvojice Libor Dvořáček a Kurt Wagner.

V rámci sportovních prototypů vyhráli Miro a Maťo Konopkovi s Ligierem LMP3 před Maxem Gripem s KTM X-Bow. V kategori GTX zvítězil Antonín Herbeck s Pagani Zonda před Martinem Kochem a dvojicí Daniel Drexel – Denis Liebl.