Bertilsson získal v neděli své první vítězství

Bertilsson získal v neděli své první vítězství

Nedělní závod Clio Cupu Bohemia v Poznani skončil premiérovým triumfem Erika Bertilssona. Těsně za ním dojel do cíle na druhém místě Filip Sandström. Třetí příčku bral sobotní vítěz Juuso Panttila.

Po dominanci Filipa Sandströma při úvodních dvou podnicích na Hungaroringu a na Slovakiaringu jsme v Poznani byli v rámci Clio Cupu Bohemia svědky vítězství dvou jiných závodníků. Zatímco v sobotu poprvé triumfoval Juuso Panttila, v neděli si dojel pro své premiérové vítězství Erik Bertilsson.

Bertilsson startoval po otočení nejlepší čtveřice z prvního závodu jako třetí. Krátce po startu se ale dokázal posunout na první příčku. Tu dokázal udržet i ve zbývajících kolech a vystoupil tak na nejvyšší stupeň.

Bertilsson se ale v závěru pořádně zapotil. Nebezpečně na něj totiž dotíral Filip Sandström. Švéd nezažil vydařený první závod, když ho na cestě za dalším vítězstvím postihl defekt pneumatiky a nakonec skončil až jako sedmý. Do druhého závodu odstartoval díky absenci Yasmeen Kolocové šestý a dařilo se mu postupovat vzhůru. V závěru sice usiloval o další letošní triumf, nakonec se ale musel spokojit se druhou příčkou za zády Bertilssona.

Filipu Sandströmovi nechybělo mnoho k dalšímu vítězství. Foto: Petr Frýba

Sobotní vítěz Juuso Panttila ani tentokrát nechyběl na stupních vítězů. Pod šachovnicovou vlajkou byl odmávnut jako třetí. Úspěch stáje Carpek Service, za kterou všichni z prvních tří jezdců závodí, podtrhl čtvrtým místem Richard Meixner.

Jezdci stáje ZSP Motorsport Kft startovali po otočení nejlepší čtyřky z úvodního závodu na prvních dvou pozicích. Pole position patřilo Balintovi Hatvanimu a druhá příčka Leventemu Losonczymu. Této příležitosti ale využít nedokázali. Losonczy se během závodu ocitl v hodinách a nakonec dojel pátý. Balint Hatvani obsadil šestou příčku. Ještě v závěru však sahal po čtvrtém místě. Poté ale z blíže neznámých důvodů zpomalil.

Levente Losonczy nezažil snadný závod. Foto: Petr Frýba

Úvodní foto: Petr Frýba