Berta se stal šampionem kategorie Formula

Titul šampiona kategorie Formula si při závěrečném podniku letošní sezony na Masarykově okruhu v Brně zajistil Benjámin Berta. Maďar zaznamenal ve víkendových závodech druhé místo a vítězství.

Při závěrečném podniku letošního ročníku na Automotodromu Brno jsme byli svědky mimo jiné i vyvrcholení boje o titul v kategorii Formula. Před začátkem víkendu na tom byl nejlépe Paolo Brajnik, který měl na kontě 100 bodů. Brněnských závodů se ale nezúčastnil a to nabízelo příležitost Benjáminu Bertovi (77 bodů), Vladimíru Netušilovi (76 bodů) a Stefanu Fürtbauerovi (52 bodů). Ti totiž také stále měli matematickou šanci na zisk titulu.

Po prvním závodě víkendu, který se uskutečnil v sobotu, bylo jasné, že Brajnik se šampionem nestane. Pro vítězství si totiž dojel Vladimír Netušil a posunul se tak o jeden bod před Brajnika. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Benjamin Berta a třetí Sandro Zeller. Stefan Fürtbauer skončil šestý a tento výsledek ho vyřadil z bitvy o titul.

Vladimír Netušil sice v prvním závodě zvítězil, z titulu se ale na konci víkendu radovat nemohl. Foto: Lukáš Ston

Do nedělního závodu sice Berta vstupoval se ztrátou šesti bodů na Netušila, přesto to ale byl maďarský jezdec, kdo byl v cíli nejšťastnější ze všech. Dojel si totiž pro vítězství a vzhledem k tomu, že Netušil obsadil třetí pozici, stal se Berta šampionem. Mezi Bertu s Netušilem se ve druhém závodě vklínil Sandro Zeller, který obsadil druhou příčku.

Berta se rovněž stal šampionem třídy F3. V jejím hodnocení vyhrál v Brně oba závody. Ve třídě F4 slaví titul Patrick Schober. Tomu se na Masarykově okruhu podařilo zvítězit v prvním závodě. Druhá jízda skončila vítězně pro Vojtěcha Birguse.

Úvodní foto: Benjámin Berta/Facebook