Beckhäuser ukončil Brajnikovu vítěznou sérii

Beckhäuser ukončil Brajnikovu vítěznou sérii

V nedělním formulovém závodě si dojel pro prvenství Tom Beckhäuser a ukončil tak vítězné tažení Paola Brajnika, který se tentokrát musel spokojit se druhým místem. Třetí příčku obsadil Andrea Cola. Ve Formuli Renault zvítězil Nico Gruber, titul ovšem slaví Bartolomiej Mirecki. Ve F4 opět triumfoval Florian Renauer.

Vítězné tažení Paola Brajnika se zastavilo na čísle tři. Nedělní formulový závod na Hungaroringu si totiž podmanil Tom Beckhäuser. Český závodník sice v kvalifikaci nestačil na Andreu Colu a do závodu tak vyrážel ze druhého místa, vedoucí příčku si ovšem od Itala vzal krátce po startu. Poté již jistý šampion F3 nikomu ze soupeřů nedovolil, aby jej ohrozil a dojel si tak pro první triumf od podniku v chorvatském Grobniku.

Brajnik si stejně jako včera ani pro dnešní závod nedokázal zajistit příliš dobrou výchozí pozici a ve včerejší kvalifikaci se zmohl pouze na šestý čas. Na stupně vítězů ale přeci jen vystoupil, když si během závodu dokázal propracovat na druhou příčku.

Poleman Andrea Cola se tedy nakonec musel stejně jako včera spokojit se třetím místem. V hodnocení F3 pak italský závodník skončil znovu druhý.

Ke změně nedošlo ve F3 v porovnání s první jízdou víkendu ani na třetím místě. Beckhäusera s Colou totiž i dnes doprovodil na stupně vítězů Sandro Zeller, který celkově skončil na čtvrté pozici.

Ve třídě E2-2000 vystoupil společně s Brajnikem na pódium opět János Magyar. Domácí závodník, který v absolutní klasifikaci dojel jako 11., byl v této kategorii jediným Srbovým oponentem.

V klasifikaci Formule Renault se znovu radoval z vítězství Nico Gruber a zajistil si tak juniorský titul. V minimálně stejné intenzitě ale mohl oslavovat také druhý Bartolomiej Mirecki. Ten se totiž poté, co do cíle dorazil na druhé příčce, stal celkovým vítězem třídy. Třetí pozici obsadil Nikolas Szabó.

Ve F4 si stejně jako v sobotu dojel pro vítězství Florian Renauer.