Bartek Mirecki znovu usedne do formule Renault

Bartek Mirecki znovu usedne do formule Renault

Polský jezdec Bartek Mirecki bude letos opět závodit s technikou, která ho v loňské sezoně šampionátu L21 Formula přivedla k titulu v kategorii F3-Trophy.

Nová sezona je za rohem, jak jste strávil zimní přestávku?

Myslím, že stejně jako všichni jezdci. Hodně času jsem strávil v posilovně a v simulátoru. V mém případě nic speciálního, takhle trávím každou zimu.

Letos pojedete znovu s formulí Renault, kterou už velmi dobře znáte…

Určitě. Letos sice pojedu se stejným autem, takže nic nového pro mě. Možná v polovině roku pojedu vytrvalost s Volkswagenem Golf. Zatím hledáme druhého jezdce, ale auto i tak připravujeme.

A co vy? Jak se připravujete, abyste byl ještě rychlejší jezdec než předtím?

Hm, to je těžká otázka. Všechny okruhy znám velmi dobře, máme dobré nastavení a do sezony odstartujeme ve stejné specifikaci jako loni. Je těžké být ještě rychlejší, když tak jako tak vyhráváte šampionáty – vtipkuji samozřejmě. Já a můj tým děláme všechno proto, abychom každý rok bojovali o titul. Sice znám okruhy a máme dobré nastavení, ale vždy se snažíme být o něco lepší nebo najít něco, díky čemuž bych mohl projet zatáčku ještě rychleji.

V roce 2018 jste prožil velmi úspěšnou sezonu, s jakým očekáváním vstupujete do té letošní?

Loni jsem vyhrál, takže cílem je přidat další titul. Ještě nevím, kdo všechno se sejde na Hungaroringu, takže těžko odhadovat výsledek. Každopádně jako tým uděláme pro vítězství maximum. Doufám v závody na mokru, protože je pro mě snadnější bojovat s výkonnějšími monoposty F3. Ze všeho nejdůležitější je ale podle mě se na závodech bavit a potkávat nové lidi.

Máte ještě nějaké závodnické plány kromě ESET MMSR?

Jak jsem už uvedl, připravujeme auto na vytrvalostní závod. Také jsme začali jezdit rallye se Subaru Imprezou, kde vedu průběžné hodnocení. Také máme v plánu polský šampionát a možná start v Clio Cupu a rallycrossu. Ale všechno záleží na časových možnostech a sponzorech.