Adam Rzepecki má dva cíle, obhájit titul a bojovat s rychlejšími vozy

Adam Rzepecki má dva cíle, obhájit titul a bojovat s rychlejšími vozy

Polský závodník Adam Rzepecki se vrací zpět za volant vozu Porsche 911 GT3 Cup v rodinném týmu Basenhurt A&T Racing. Po loňském triumfu v kategorii GTC chce titul obhájit, zároveň má ambice bojovat s jezdci z rychlejší kategorie GT3.

Loni si oslavil titul v GTC a v celkovém hodnocení skončil na čtvrtém místě. Jak hodnotíš loňskou sezonu?
Byl jsem odhodlán bojovat o nejvyšší pozice víkend co víkend a pokaždé jsem měl jeden dobrý, jeden špatný závod. Nevím proč. Nejspokojenější jsem byl v Grobniku. Startoval jsem tam poprvé a byl jsem nadšený. V závodě jsem stačil i na kategorii GT3, protože jsem jezdil těsně za Piotrem Wirou a bojoval s ním o třetí pozici v GT3. Myslím, že to byly nejnapínavější momenty sezony. Nejhorší a nejsmutnější chvíle nastala při finálovém podniku v Brně. V druhém závodě jsem většinu času jezdil před Piotrem Wirou, bohužel jsem po technických problémech ztratil šanci na třetí místo v kategorii GT3. Nikdy předtím jsem nebyl tak zklamaný.

Nicméně bojovat o pozice s rychlejšími vozy GT3 musí být velké zadostiučinění…
Rozhodně mě to těší. Plánoval jsem si, že možná budu bojovat s rychlejšími vozy, a to se stalo. Pro mě je to důkaz, že jsem zkušený jezdec a mám dostatečné schopnosti.

Do porsche si usedl z pohárového clia a hned první sezonu se ti vedlo. Co se týče závodění s porsche, máš ještě nějaké mezery a prostor ke zlepšení?
V každém autě, s nímž jsem závodil, vždy existoval prostor ke zlepšení, k učení, k hledání limitu vozu. Navíc každé auto je odlišné. Už před pár lety jsem jezdil s porsche, takže pohon zadních kol mě nerozhodil. Ačkoliv jsem nyní jezdil s porsche celou sezonu, pořád cítím, že auto neznám na 100 %. Občas mám obavy projet zatáčkou na plný plyn. Možná je to z důvodu nastavení, možná mám obavy o auto.

Jak už jsem zmínil, loni si vyhrál kategorii GTC. Jaké cíle si tedy kladeš pro letošní sezonu?
V nadcházející sezoně chci obhájit titul a rovněž bych rád bojoval o vyšší příčky mezi vozy GT3. Loni jsme měli nějaké problémy s vozem. Nebyl dobře připraven, takže si dáváme záležet na tom, aby byl protentokrát velmi dobře připraven.

Koho letos vidíš jako svého největšího rivala?
Těžko říct, protože přesně nevím, s kým budu závodit. Nicméně nemám žádné rivaly v padoku, respektuji všechny jezdce. Jestliže budu s někým bok po boku bojovat o pozici, stane se v ten moment mým rivalem.

Závodíš v rodinném týmu Basenhurt A&T Racing společně bratrem Tomaszem, jenž opět nastoupí v TCR Eastern Europe s vozem VW Golf. Ačkoliv oba závodíte v jiných šampionátech s jinými vozy, dokážete si navzájem pomáhat? Jak spolupracujete?
Během každého závodního víkendu s sebou máme našeho trenéra Zbigniewa Szwagierczaka, několikanásobného polského šampiona v motorsportu a ten nám dává rady. Společně pak analyzujeme onboardy a snažíme se najít chyby, abychom byli rychlejší.

Co si myslíš o návratu Red Bull Ringu do kalendáře?
Za návrat Red Bull Ringu jsem velmi rád. Čekáme na tuto úžasnou trať od roku 2020. Nikdy jsem tam nezávodil s tak rychlým autem jako porsche a myslím, že to bude zábava.