Zonda to zvládla

Zonda to zvládla

Kategorie GTX pro vozy GT bez restriktorů má jednoho šampiona, ale dva jezdce se shodným počtem bodů na špici konečného pořadí. Rozhodujícím momentem v boji o titul byl počet lepších výsledků a konečným vítězem kategorie GTX se stal Antonin Herbeck se svou snad již legendární rudou Pagani Zondou. Druhý skončil Christian Wimberger.

Na úvodním závodu na Hungaroringu příliš mnoho vozů GTX nestartovalo. Nicméně náročné podmínky, kombinující déšť a chladné počasí, byly pro každého jezdce velkou výzvou. Antonin Herbeck si kategorii GTX podmanil a vedle vítězství dojel na celkovém čtvrtém místě. Druhý Ralf Ott s KTM GT4 skončil až v druhé desítce. Druhého maďarského sprintu se žádný z jezdců GTX nezúčastnil, takže k dalšímu porovnání sil došlo na Red Bull Ringu. Tam patřili jezdci GTX k absolutně nejrychlejším. Leo Pichler s KTM GTX vyhrál svou kategorii i celkovou klasifikaci, druhý skončil Herbeck před Martinem Kochem s KTM GTX. Koch vyhrál druhý sprint před Wimbergerem a třetí byl Herbeck.

Dalším podnikem s vozy GTX ve startovním poli byl chorvatský Grobnik. Christian Wimberger s Lamborghini Huracan GT3 vyhrál svůj první závod sezony před Ralfem Ottem. Vzhledem k tomu, že druhý sprint byl zrušen, Wimberger přišel o šanci získat další umístění na stupních vítězů, což později hrálo důležitou roli v hodnocení šampionátu. Herbeck v Chorvatsku chyběl a nezúčastnil se ani závodů na Slovakia Ringu, kde v obou sprintech triumfoval Wimberger před Arturem Chwistem s KTM GT2. Třetí v prvním sprintu dojel Ralf Ott, v tom druhém Alexander Ober s Porsche Cayman GT4.

Wimberger se finálového podniku v Brně nezúčastnil a Herbeck nutně potřeboval vyhrát. V prvním sprintu však dojel po potížích na chvostu startovního pole, v rámci kategorie GTX byl ovšem klasifikován třetí. Vyhrál Denis Liebl před Kochem – oba startovali s KTM GTX. Finálový sprint sezony měl Herbeck plně pod kontrolou. Svou kategorii vyhrál s komfortním náskokem, což znamenalo, že v průběhu sezony nasbíral 43 bodů, stejný počet jako Wimberger. Nicméně díky třetímu místu z Brna měl na kontě o jedno pódiové umístění navíc, co mu zajistilo titul v kategorii GTX.

Standings GT ESET CUP