Zastaví někdo Pekaře?

Zastaví někdo Pekaře?

Sezona Renault Clio Cupu pokračuje v Brně dalšími dvěma závody. A hlavní otázka zní – dokáže někdo zastavit Tomáše Pekaře?

Během víkendového podniku na Automotodromu Brno uvidíme v akci rovněž kategorii Renault Clio Cup. Tu čekají další dva letošní závody. Jeden se uskuteční v sobotu, druhý v neděli.

V suverénně nejlepší pozici zahajuje víkend Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Racing totiž z dosavadních čtyř závodů ovládl všechny. Nyní tak vede šampionát se 100 body a v Brně se může postarat o rozluštění tajenky letošního šampiona. Pokud totiž bude na konci víkendu činit jeho náskok více než 50 bodů, má celkové prvenství v kapse. A takový scénář vůbec není nereálný. Již nyní má totiž před celkově druhým Markem Mramorem navrch o 58 bodů.

Poslední krok ovšem často bývá ten nejtěžší a to může platit i v Pekařově případě. V poli totiž najdeme celou řadu pilotů, kteří jsou lační po úspěchu a rádi by Pekařovu tažení učinili přítrž.

Jedním z nich je již zmíněný Mramor. Že je Slovinec schopen Pekařovi zatopit, ukázal už během prvního závodu sezony v chorvatském Grobniku. Tam s ním pilot Carpek Racingu neměl lehké pořízení.

https://www.instagram.com/p/CDgT5CsDmJQ/

Opět ale budeme muset počítat také se Pawlem Wysmykem. Polák, který se v celkovém hodnocení nachází na třetím místě, již v dosavadním průběhu sezony také dokázal, že má rychlost pro boj o nejvyšší příčky. Totéž ale platí o Wysmykových krajanech, kterými jsou sourozenci Adam a Tomasz Rzepečtí, o Leventem Losonczym nebo o Zoranu Poglajenovi.

Stejně tak se ale vyplatí sledovat například i Mihu Primožiče či Thomase Fischera. První jmenovaný sice v předchozích dvou podnicích ještě žádné body nezískal a Fischera čeká na Masarykově okruhu letošní premiéra, oba ale na brněnské trati umí, což ukázali loni. Tehdy si Primožič i Fischer odnesli bronz. O Primožičových jezdeckých kvalitách pak svědčí i celková třetí pozice z loňské sezony.

Ve startovní listině nebude ani tentokrát chybět dcera bývalého evropského šampiona v závodech tahačů Yasmeen Kolocová. Teprve šestnáctiletá jezdkyně se v Brně pokusí rozšířit své bodové konto. Na něm má momentálně celkem tři body, které si připsala před dvěma týdny na Slovakiaringu.