Za málo peněz jsme pořídili hodně muziky, říká Chlad

Za málo peněz jsme pořídili hodně muziky, říká Chlad

Letošní ročník byl pro Richarda Chlada Jr. mimořádně úspěšný. Českému závodníkovi se totiž podařilo v GT3 vybojovat sprintový i vytrvalostní titul a krom toho zvítězil i v celkovém pořadí ESET V4 Cupu. Jak jezdec K+K Racing Teamu sezonu hodnotí, na co bude vzpomínat rád, na co naopak nerad a jaké jsou jeho plány do budoucna? To vše prozradil v rozhovoru.

Richarde, letošní ročník byl pro vás opravdu vydařený. Předpokládám tedy, že jste s právě skončenou sezonou spokojen?

Rozhodně. Celou sezonu jsme tvrdě makali a díky konstantně dobrým výsledkům, vytrvalosti a odhodlání dnes můžeme slavit tento těžce vybojovaný titul. Zejména mě těší skutečnost, že jsme těchto úspěchů dosáhli i navzdory nízkému rozpočtu, kterým disponujeme a kolik „muziky“ jsme za něj pořídili. Naši posádku mechaniků navíc tvoří pouze dva lidé. Ti však odvedli vynikající práci a nikdy mě či naše Audi nenechali ve štychu. Za to jim patří můj velký dík a obdiv, bez nich bych to nedokázal!

Na co budete z letošní sezony vzpomínat nejraději? Bude to právě finálový podnik na Hungaroringu, kde jste si zajistil své tituly?

Nedokážu vybrat jeden nejlepší moment, ale rozhodně tento podnik patří k těm lepším. Vzpomínat ale budu na Hungaroring také díky úvodnímu klání sezony, kdy jsem zde svedl v sobotním sprintovém i vytrvalostním závodě skvělé souboje kolo na kolo s Marcinem Jedlinskim a moc jsem si jej užil. V pozitivním slova smyslu se dlouho udrží v mé paměti i Grobnik a to díky vítězství v mokrém nedělním sprintu, kterému v sobotu předcházelo odstoupení ve vytrvalostním závodě.

A teď to vezmeme z opačného konce. Na který moment z letošní sezony naopak nebudete vzpomínat vůbec rád? Je nějaký takový?

Tak tady bude na rozdíl od předchozí otázky má odpověď naprosto jednoznačná. Takovým momentem byl zcela jasně druhý sprintový závod na Red Bull Ringu, kdy mi na levém předním kole praskla těhlice a já tvrdě naboural do zdi. S následky tohoto incidentu jsme se pak potýkali po celý zbytek sezony.

Poslední otázka se bude týkat sezony příští. Již máte nějaké plány?

Zatím nic jasného není. V porovnání s minulým rokem se nám letos i díky vítězství ve FIA CEZ či ESETu naskytlo několik možností či kontaktů, které by mohly mít pozitivní efekt na moji či týmovou budoucnost. Nicméně nic není jisté a tak jako každý rok existuje i scénář, že nakonec nebudeme závodit vůbec. Tak či tak není překvapení ani tajemství, že s naší Audi R8 LMS již v ESETu pokračovat nebudeme.