Z pole-position k vítězství. Jaka Marinšek vyhrál první závod Twingo Cupu

Z pole-position k vítězství. Jaka Marinšek vyhrál první závod Twingo Cupu

Pohárové vozy Renault Twingo se ke slovu dostaly v momentě, kdy teplota rozpáleného asfaltového koberce šplhala k 50°C. S náročnými podmínkami úvodní jízdy na Slovakia Ringu si nakonec nejlépe poradil Slovinec Jaka Marinšek.

Marinšek si v kvalifikaci vyjel pole-position a na startu mu patřila nejvýhodnější pozice před Nikem Štefančičem v černém twingu. Z druhé řady startovali Marko Coza a Luka Glazer.

Že je okruh s dlouhými rovinkami a táhlými zatáčkami jak dělaný pro vyrovnanou bitvu Twingo Cupu, se diváci mohli přesvědčit prakticky ihned po startu. Pro Twinga s krabicovou karosérií a nízkoobjemovými motory je jízda v závětří klíčovým faktorem k dobrému výsledku. V šestnáctičlenném poli se po zhasnutí červených světel utvořily skupinky jezdců, využívající slipstream za jakýkoliv okolností a v jakýchkoliv místech okruhu.

Zprvu pětičlenná vedoucí skupinka se v polovině závodu rozrostla o sedm jezdců a bylo jasné, že to nejlepší ze sebe vydají až v samotném finále. Však se také v posledních minutách Marinšek a Nik Prunk, který startoval až z desátého místa, nepatrně odtrhli od svých pronásledovatelů a rozehráli vlastní finálovou přetahovanou o prvenství.

Marinšek, jenž v průběhu závodu vedení několikrát ztratil, v rozhodujícím momentu udržel první místo před druhým Prunkem a sekundu po něm projel pod šachovnicovým praporkem Coza. Čtvrtý skončil Luka Glazer a první pětku uzavřel Sandi Jeram. Jediní dva čeští zástupci v Twingo Cupu, Václav Bumbálek a Jakub Rejlek, byli klasifikováni na jedenáctém, resp. třináctém místě.