Yasmeen Kolocová blízko k titulu vytrvalostní šampionky TC-2.0

Yasmeen Kolocová blízko k titulu vytrvalostní šampionky TC-2.0

Ve vytrvalostním hodnocení třídy TC-2.0 vede před posledním podnikem letošní sezony Yasmeen Kolocová. Šanci na celkové prvenství ale stále mají i jiní jezdci.

Ve vytrvalostních kláních letos můžeme pravidelně vídat mimo jiné i vozy Renault Clio, závodící ve třídě TC-2.0. A do závěrečného podniku letošní sezony, který se uskuteční o víkendu 24. – 25. října na Hungaroringu, bude v roli lídra průběžného pořadí tohoto hodnocení vstupovat Yasmeen Kolocová.

Jezdkyni stáje Buggyra Zero Mileage Racing jsme mohli při obou jejích letošních vystoupeních registrovat na čelních příčkách. Na Slovakiaringu nastoupila mladičká šestnáctiletá pilotka v posádce společně s vycházející hvězdou závodů tahačů Téem Calvetem. A dvojici se podařilo zvítězit.

Na stupních vítězů pak Kolocová nechyběla ani v Brně, kde závodila po boku jediného českého pilota v historii formule 1 Tomáše Engeho. V moravské metropoli z toho bylo druhé místo poté, co spolu s Engem podlehli po strhujícím souboji tandemu stáje Carpek Racing ve složení Tomáš Pekař a Richard Meixner. Celkově má Kolocová na kontě 21,5 bodu.

Posádky Tomáš Enge – Yasmeen Kolocová a Tomáš Pekař – Richard Meixner připravily v Brně divákům skvělou podívanou.

Jméno Kolocová se ale nachází také na druhém místě průběžného pořadí, a to díky druhé z dcer bývalého evropského šampiona v závodech tahačů Martina Koloce – Aliyyah. Ta má na kontě 12,5 bodu za triumf z úvodního závodu sezony v chorvatském Grobniku. Stejný počet bodů jako Aliyyah Kolocová ale mají také již zmínění Calvet, Pekař a Meixner. O stříbrnou příčku se tak momentálně dělí hned čtyři závodníci.

Díváme-li se ale na celou záležitost z ryze matematického hlediska, mohou si před Hungaroringem dělat naděje na titul ještě také další tři jezdci. Jsou jimi Rene Martinek a Thomas Fischer ze stáje MSC Rottenegg, kteří dojeli na Slovensku jako druzí, a Tomáš Enge. Tato trojice dosud nasbírala devět bodů.

Titulní fotografie: Buggyra Racing