Wysmyk ukončil Pekařovu dominanci

Wysmyk ukončil Pekařovu dominanci

V úvodním víkendovém závodě Renault Clio Cupu na Hungaroringu si dojel pro vítězství Pawel Wysmyk a ukončil tak vítěznou sérii Tomáše Pekaře. Na druhé příčce dorazil do cíle Adam Rzepecki. Tomáš Pekař se musel spokojit se třetím místem.

Již v pátek jsme na Hungaroringu mohli vidět první závod. Na programu bylo úvodní víkendové klání Renault Clio Cupu. V předchozích šesti letošních jízdách této kategorie vystoupil vždy na nejvyšší stupeň Tomáš Pekař, který již má rovněž jistý titul. Tentokrát ale byla vítězná šňůra jezdce stáje Carpek Racing ukončena.

Pekařovy šance na zisk dalších prvenství se ocitly v ohrožení již ve čtvrtečním placeném tréninku. V něm totiž český jezdec havaroval a nad jeho další účastí v závodním víkendu tak najednou visel otazník. Dnes ráno se ale nakonec v kvalifikaci objevil. Bylo z toho ovšem pouze šesté místo. Pole position si vyjel Jonas Karklys před druhým Pawlem Wysmykem a třetím Adamem Rzepeckim.

V závodě to byl ale Wysmyk, kdo slavil nejvíce. Pilot BM Racing Teamu se dokázal před Jonase Karklyse posunout hned v úvodu a poté jej již z čela sesadit nedokázal.

Karklys ale navíc nevystoupil ani na stupně vítězů a cílem projel jako čtvrtý. Později totiž podlehl také Adamovi Rzepeckému, který proťal cílovou pásku jako druhý, a Tomáši Pekařovi. Letošní šampion se i navzdory čtvrtečním patáliím a nepříliš vyvedené kvalifikaci dokázal v závodě posunout pořadím vzhůru a ani v tomto případě nechyběl na stupních vítězů. Obsadil bronzové umístění.

Tomáš Pekař dnes nezvítězil. Foto: Carpek Racing/Petr Frýba

Vítěz kvalifikace Karklys ale nakonec nebyl klasifikován ani jako čtvrtý. Později totiž komisaři rozdali několik penalizací a nejvíce byl postižen právě Litevec, který se propadl na sedmé místo.

V boji o titul vicemistra je na tom i po dnešním závodě nejlépe Adam Rzepecki (84 bodů). Polák ale ještě nemá ani zdaleka vyhráno. Jeho krajan Wysmyk totiž triumfem v tomto závodě posílil své šance na zisk celkové druhé příčky. Posunul se na průběžné třetí místo, ze kterého ztrácí na Rzepeckého šest bodů. Ze hry navíc stále není ani bratr Adama Rzepeckého Tomasz, který na svého sourozence ztrácí 15 bodů.

Druhý závod víkendu se uskuteční v neděli od 13:30.