Vzhůru do Rakouska, ESET MMSR pokračuje druhým podnikem sezony

Vzhůru do Rakouska, ESET MMSR pokračuje druhým podnikem sezony

ESET MMSR míří na rakouský okruh Red Bull Ring, kde se ve dnech 18.–20. května uskuteční druhý podnik tohoto šampionátu. Na oblíbené trati se představí tradiční sestava ESET MMSR v podobě cestovních a sportovních vozů a samozřejmě formulí.

Na bohatě obsazené startovní pole se můžeme těšit v ESET Sprint, kde se objeví řada vozů specifikace GT3 od Audi R8 LMS, přes BMW M6 a Z4, Lamborghini Gallardo nebo Porsche 911. K přímému souboji je vyzve Josef Záruba s nejnovějším pohárovým Lamborghini Huracán, který už v Maďarsku ukázal, že může bojovat o absolutní vítězství.

ESET Sprint doplní i početná řada cestovních vozů TCR. Světově oblíbená specifikace si našla cestu i do ESET MMSR a na Red Bull Ring dorazí desítka těchto vozů značek Renault, Audi, Seat, Alfa Romeo, Opel a Honda. Dalšími kategoriemi v ESET Sprint budou D5 (prototypy) a vozy s obsahem do 3500 ccm. Celkově figuruje na přihlášce třicítka závodních speciálů.

Ještě o několik automobilů navíc má startovní listina malého sprintu, kterou tvoří zejména pohárové vozy Renault Clio a Chevrolet Cruze.

V sobotní podvečer se uskuteční tradiční hodinová vytrvalost, do níž odstartuje většina pole z ESET Sprint. Závod navíc doplní i vozy z rakouského seriálů, takže se očekává souboj více než čtyř desítek vozů.

V Rakousku samozřejmě nebudou chybět ani monoposty. O pomyslné vavříny se poperou jezdci v kategorií Formule 3 a Formule 3 Trophy. I zde diváci uvidí bohaté startovní pole, doplněné o rakouský šampionát.

Red Bull Ring je dalším okruhem v kalendáři ESET, jenž pravidelně hostí Mistrovství světa formule 1. Dráha o délce 4318 je příznačná pro dlouhé rovinky a jen devět zatáček. Startovní rovinka je dlouhá 650 metrů a na jejím konci čeká na jezdce ostrá pravotočivá Castrol, vedoucí na klikatící se rovinku ústící do další pravé zatáčky jménem Remus. Tato místa jsou pro jezdce nejlepší příležitostí k předjetí, ať už jedou s vozy GT3, pohárovými automobily nebo s monoposty.

Časový harmonogram – Testy
Časový harmonogram –  Závodní víkend

Startovní listiny:

ESET MMSR Sprint +2000
ESET MMSR Sprint -2000
ESET MMSR ENDURANCE
L21 Formula

COMMENTS