Vytrvalosti GT3 vládne po úvodních dvou podnicích Skalický

Vytrvalosti GT3 vládne po úvodních dvou podnicích Skalický

Na čele průběžného pořadí vytrvalostního hodnocení třídy GT3 se nachází Daniel Skalický ze stáje Duck Racing.

Stejně jako ve sprintovém hodnocení GT3 sklízejí také ve vytrvalosti této třídy ovoce konzistentní jezdci. Zatímco ve sprintu je po úvodních dvou podnicích na čele průběžného pořadí Gregor Zsigo, ve vytrvalosti je na tom nejlépe Daniel Skalický. Jezdec týmu Duck Racing sice letos ještě nezvítězil, v Chorvatsku si ale připsal druhé místo a na Slovensku navázal na tento výkon třetí příčkou. Tato dvě umístění mu vynesla dohromady 16,5 bodu.

Za jezdcem závodícím s vozem Audi R8 LMS Ultra GT3 se nachází na druhé příčce Bódis Kálmán, který má na kontě celkem 13,5 bodu. Zatímco v Grobniku vybojoval maďarský závodník třetí místo, na Slovakia Ringu dojel do cíle na čtvrté pozici.

Na nejvyšším stupni jsme letos dosud mohli spatřit celkem dvě posádky. Zatímco v Chorvatsku kralovali Libor Milota se Sergejem Pavlovcem ze stáje GT2 Motorsport, slovenská hodinovka patřila tandemu týmu Buggyra Zero Mileage Racing ve složení David Vršecký a Tomáš Enge. Jelikož ale mají obě posádky na kontě kromě jednoho vítězství také jednu absenci, se ziskem 12,5 bodu se dělí o celkové třetí místo. Nejlepší čtveřice se tak nachází v intervalu pouhých čtyř bodů.

Z boje o celkové vítězství ale rozhodně nesmíme vylučovat ani dvojici Trevor Racingu, která se skládá z lídra sprintové klasifikace této třídy Gregora Zsiga a Štefana Rosiny. Slováci se během minulého víkendu prezentovali před domácími fanoušky ve velmi dobrém světle. Udělali jim totiž radost stříbrným úspěchem. Celkem letos nasbírali devět bodů.