Vytrvalost GT3: Uhájí Zsigo před Jedlinskim první místo?

Vytrvalost GT3: Uhájí Zsigo před Jedlinskim první místo?

Součástí předposledního letošního podniku na Slovakiaringu bude tradičně i hodinový vytrvalostní závod. Ve třídě GT3 se nový lídr průběžného pořadí Gregor Zsigo bude pokoušet uhájit první příčku před navrátilcem Marcinem Jedlinskim. Napínavou podívanou ale slibují i další třídy.

Třída GT3 má po závodech v Grobniku nového průběžného lídra. První tři závody sezony sice ovládl Marcin Jedlinski, pilot Olimp Racingu ovšem v Chorvatsku chyběl a této příležitosti využili na jedničku Gregor Zsigo s Dennisem Waszkem ze stáje Trevor Racing. Slovensko-česká dvojice totiž zvítězila a Zsigo se díky tomuto triumfu posunul do čela průběžného pořadí, kde se nyní nachází se 38 body. Waszek, který při úvodním podniku na Hungaroringu po boku Zsiga nestartoval, je se 30,5 bodem třetí.

Na Slovakiaringu to ale Zsigo s Waszkem nebudou mít vůbec lehké. Marcin Jedlinski se totiž vrací do startovního pole a bude tak dělat vše pro to, aby si připsal čtvrté letošní vítězství a vrátil se zpátky do celkového vedení. To by mu zisk prvenství zaručil. Za Zsigem totiž Jedlinski zaostává o pouhého půl bodu.

Rozhodně ale nemůžeme očekávat, že by se boj o vítězství ve třídě GT3 odehrával pouze mezi posádkou Zsigo-Waszek a Marcinem Jedlinskim. Odepisovat totiž nelze ani zkušeného Stanislawa Jedlinského, Marcinova otce. V dobrém světle se při svém návratu do šampionátu budou chtít ukázat také někdejší přední protagonisté třídy GT3 Libor Milota a Christian Malchárek. Poslední jmenovaný se navíc bude moci těšit výhodě domácího prostředí.

Christiana Malchárka čeká vystoupení na domácí půdě. Foto: Petr Frýba

GTC: Waszkovi se pokusí přidat další triumf, vrací se Záruba

Na co koukat ale bude také ve třídě GTC. Zde určitě budou chtít rozšířit svou sbírku triumfů Dennis Waszek a jeho otec Bolek, vítězové z Poznaně. Nic zadarmo jim ale určitě nedá Josef Záruba ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který se po delší době do našeho šampionátu vrací. Pozadu jistě nebudou chtít zůstat ani Karel Neffe s Petrem Breckou nebo Martin Kaczmarski. Neffe s Breckou a Kaczmarski budou bodovat rovněž do hodnocení třídy GT3.

Josef Záruba si po delší době opět zazávodí v našem seriálu. Foto: Petr Frýba

GT4: Pavlíček s Janišem proti Buggyře a spol.

Ve třídě GT4 slavili ve třech z předchozích čtyř letošních závodů vítězství jezdci stáje RTR Projects Matěj Pavlíček a Erik Janiš. Ti spolu nastoupí i na Slovakiaringu a pokusí se tak vybojovat již čtvrtý triumf. Při posledním závodě v Grobniku jim ale byla velmi vyrovnaným soupeřem posádka Buggyry ve složení Aliyyah Kolocová a David Vršecký. A dvojice bude jistě chtít Pavlíčkovi s Janišem zkomplikovat cestu za vítězstvím i nyní. Ambice na boj o nejvyšší příčky si ale dělá také vítěz z Poznaně Ferenc Ficza nebo posádka Grega Šimunovič-Mathias Lodi.

Úvodní foto: Petr Frýba