Vydrží Michal Makeš na čele tabulky až do konce?

Vydrží Michal Makeš na čele tabulky až do konce?

Na finálovém podniku ESET MMSR na Automotodromu v Brně nebudou chybět ani atraktivní souboje v Clio Cupu. Letošní sezoně dominuje Michal Makeš, nicméně na předchozím podniku na Slovensku zazářil jeho největší soupeř Jáchym Galáš, takže v Brně můžeme očekávat velkolepou bitvu o celkové vítězství.

Michal Makeš přišel do Clio Cupu z motokár, při debutu v Maďarsku hned na první pokus vyhrál a přemožitele nenašel v dalších pěti závodech. Nutno podotknout, že cestu za prvenstvím neměl nikdy snadnou. Další nováček Jáchym Galáš, taktéž motokárový specialista, mu téměř pokaždé dýchal na záda a na Slovensku si odnesl první dva vítězné poháry v sezoně.

V průběžném hodnocení před finálovými dvěma závody je dělí dvanáct bodů. Je to právě Makeš, který se díky skvělému úvodu sezony těší ze solidního bodového náskoku, nicméně v Clio Cupu se může stát cokoliv. Obzvlášť, když je startovní pole tak vyrovnané. Dopředu se neustále probíjí Petr Majer a Zoran Poglajen s Mihou Primozičem jsou vždy nablízku v případě, že někdo na čele udělá chybu nebo havaruje. A to se stává docela často. Dvanáctibodový rozdíl mezi Makešem a Galášem je sice velký, ale v závodech nemá nikdo nic jisté, zejména když jim v Brně nabyde konkurence v podobě dalších pilotů.

Naopak v Clio Cupu III je situace jednoznačná. Sebastian Kolakowski letos nemá konkurenci a sbírá jeden vítězný pohár za druhým. Celkové vítězství mezi vozy Clio třetí generace si tak pojistil s předstihem, nicméně v Brně se startovní pole rozšíří například o šampiona Clio Cupu z roku 2014 Macieje Szkudlarka.

Průběžné pořadí ESET TWC (Categories)

COMMENTS