Vršecký ovládl i nedělní GT sprint

Vršecký ovládl i nedělní GT sprint

Ani v nedělním GT sprintu nenašel David Vršecký přemožitele a dojel si se svým vozem Mercedes AMG GT3 pro vítězství. V GT4 triumfoval Ferenc Ficza, V GTC Boleslav Waszek a v D5 Miro Konôpka.

David Vršecký si ze svého premiérového vystoupení na scéně našeho šampionátu odveze hned tři poháry za vítězství. V sobotu ovládl jak sprint GT, tak vytrvalost této kategorie, přičemž ve druhém zmíněném případě se o čas strávený za volantem dělil s Tomášem Engem. A na vítězné šňůře se udržel i v nedělním sprintovém klání. Po startu z prvního místa nedal svým soupeřům šanci a přesvědčivě dosáhl na prvenství.

Na druhé pozici dorazil v rámci hodnocení GT3 do cíle Gregor Zsigo. Spolu s Vršeckým a Zsigem se na pódium podíval rovněž Daniel Skalický. Jezdec Duck Racingu skončil na třetí příčce.

Třída GT4 se nesla ve znamení pokračujícího souboje mezi Sergejem Pavlovcem a Ferencem Ficzou. V kvalifikaci to byl první jmenovaný, komu se dařilo více a vybojoval tak pole position. V závodě se ale opakovala situace ze včerejška. Ficza dokázal Pavlovce z prvního místa sesadit a znovu tak slavil on. Jezdec týmu RTR Projects si musel vystačit se druhou příčkou. Třetí skončil Piotr Wira.

V GTC měl před startem k vítězství nejblíže Kurt Wagner ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který slavil už včera. V neděli ale německému závodníkovi nebylo dopřáno zazářit. Potkaly jej totiž technické potíže a cíl závodu nespatřil. Z triumfu se tak mohl radovat Boleslav Waszek před druhým Bódisem Kálmánem.

D5 znovu přivedla do varu domácí fanoušky.  I v tomto případě totiž zvítězil Miro Konôpka ze stáje ARC Bratislava. Druhý skončil Petr Lisa a třetí Maťo Konôpka.