Vítězství na první pokus, Michael Hulm se raduje v Clio Cupu

Vítězství na první pokus, Michael Hulm se raduje v Clio Cupu

Tobias Poschik startoval z pole-position po boku Michaela Hulma, nicméně byl to právě Hulm, který se protlačil do čela závodu a odsunul domácího Poschika na druhé místo. Miha Primožič si třetí pozici udržel a za ním se objevil Tomáš Pekař ve výkonnostně slabším Cliu páté generace.

Hulm se od svých pronásledovatelů nedokázal odpoutat. Poschik útočil na první místo, nicméně defenzivně jedoucí Hulm svou pozici vždy ubránil. Jejich souboje ve třetím kole využil Primožič a protlačil se do čela před Hulma a Poschika.

Zdálo se, že Primožič má skvěle nakročeno k prvenství, nicméně v šestém kole s defektem pravé přední pneumatiky odstoupil ze závodu a na první dvě místa se opět posunuli Hulm s Poschikem. Zpovzdálí, aniž by zasahoval do jejich souboje, jezdil Pekař, lídr skupiny Clio V. Za ním jezdil navrátilec Thomas Fischer, držící pozici před Liborem Horákem, který v Clio Cupu startoval teprve podruhé.

V závěru závodu se rozdíl mezi Hulmem a Poschikem natáhl na více než sekundu a definitivní tečku za ukončeným soubojem udělali komisaři, kteří Poschikovi udělili dvousekundovou penalizaci za překračování traťových limitů. Přičtení času však nemělo na jeho konečný výsledek vliv.

Vítězem závodu Clio Cupu IV se tak při svém premiérovém startu stal Michael Hulm z týmu Steibel Motorsport před Tobiasem Poschikem z týmu Carpek Service. Na třetím místě byl v rámci Clio IV klasifikován Poschikův týmový kolega Libor Horák, jenž v posledních momentech závodu předjel Fischera a pódiovým umístěním se rozloučil za svým okruhovým působením, do kterého si odskočil z rallye.

Thomas Fischer (MSC Rottenegg) se musel spokojit s čtvrtou pozicí a první pětku Clio Cupu IV uzavřel Valter Nežič (AK Buzet Motorsport).

V rámci klasifikace Clio V vyhrál suverénní Tomáš Pekař a druhý skončil jeho týmový kolega z Carpek Service Henrik Seibel.

Výsledky závodu
Renault Clio Cup – R1