Vítězný double Paola Brajnika

Vítězný double Paola Brajnika

Z dominantního postavení na Slovakia Ringu se těšil Ital Paolo Brajnik s Dallarou F318, jenž po sobotní jízdě opanoval i nedělní závod.

Brajnik startoval z první řady po boku Janose Magyara a po úvodních kilometrech začal navyšovat náskok před svými pronásledovateli, kteří jeho tempu nestačili. Brajnik tak proměnil své dva starty na Slovakia Ringu v prvenství a z celkových čtyř odjetých závodů letošní sezony zatím nenašel přemožitele.

„Byl to skvělý závod, ani nebyl tak těžký. Dobře jsem odstartoval a pak už jsem jen kontroloval čelo. Na Slovakia Ringu se mi líbí, trať je rychlá a to mi vyhovuje,“ komentoval Brajnik nedělní závod.

Na druhém místě dojel Janos Magyar, jenž prožil podobně osamocenou jízdu jako Brajnik. Bronzovou příčku si vyjezdil Vladimír Netušil a za ním skončil Tomáš Chabr. Ten se téměř celý závod musel bránit útokům Dannyho Luderera. Rakušan ovšem recept na předjetí českého závodníka nenašel.

V kategorii F3 zvítězil veterán Franz Woss před Lucou Iannacconem. V kategorii F4 se tentokrát radoval maďarský pilot Benjamin Berta.