Vítězná série pokračuje, Michal Makeš nenašel přemožitele ani v Grobniku

Vítězná série pokračuje, Michal Makeš nenašel přemožitele ani v Grobniku

Doslova fantastickou debutovou sezonu prožívá Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport. S Renaultem Clio zatím od začátku roku nenašel soupeře a na vítězné vlně se nese i v Grobniku, kde svým soupeřům nadělil dvanáct vteřin.

Michal Makeš zajel mezi vozy Clio nejrychlejší kvalifikační čas a skvěle vystartoval. Na druhém místě se usadil jeho týmový kolega Petr Majer, nicméně na rychlé Makešovo tempo nedokázal odpovědět a spíš si hlídal záda před žlutým Cliem Slovince Zorana Poglajena. Ten si ale příliš dlouhého závodu neužil. Ve třetím kole vyšlehly zpod jeho vozu plameny a Poglajen okamžitě zajel ke svodidlům. Zlověstný oheň se naštěstí nerozšířil a ani hasicích zařízení ze strany traťových komisařů nebylo potřeba.

Zatímco Makeš kroužil osamoceně na čele, o druhou pozici tvrdě bojovali Petr Majer a Miha Primožič. Dvojice si párkrát vyměnila pořadí a došlo i na několik vzájemných kontaktů. S blížícím se cílem se schylovalo k velkému finále a Primožič už v posledním kole sahal po stříbrné příčce, když v sekci esíček dostal zezadu ránu od Majera. Jeho černé Clio se roztočilo na dráze a Primožič nakonec proťal cílovou rovinku na třetím místě za vítězným Makešem a druhým Majerem. Po závodě však obdržel Majer za tento incident třicetivteřinovou penalizaci a propadl se na třetí místo, zatímco Primožič se posunul na druhou pozici.

„Podařilo se mi rychle aklimatizovat, ačkoliv závod byl těžký kvůli celé řadě pomalejších aut a předjíždění bylo opravdu náročné, protože trať je hodně úzká. Každopádně, co se týče teplotních podmínek, důkladně jsem se připravoval, takže horko nebylo tak vysilující,“ prohlásil vítěz závodu Michal Makeš.

Ve třídě Clio Cup III vyhrál Sebastian Kolakowski a prvenství ve třídě D4-1600 triumfoval Dušan Kouřil s Fiatem Punto.

Výsledky

Clio Cup

  1. Michal Makeš – Mičánek Motorsport
  2. Petr Majer – Mičánek Motorsport
  3. Miha Primožič – Lema Racing
  4. Jáchym Galáš – GT2 Motorsport

Clio Cup III

  1. Sebastian Kolakowski – Carpek Service

D4-1600

  1. Dušan Kouřil

COMMENTS