Vítězem prvního formulového závodu se stal Sandro Zeller

Vítězem prvního formulového závodu se stal Sandro Zeller

Sandro Zeller se po startu z pole-position udržel na čele, pronásledován Benjamin Bertou, na kterého tlačil okamžitě tlačil Vladimír Netušil. V prvních několika kolech se tato dvojice postarala o napětí pro divácké ochozy. Netušil hledal místo k předjetí v téměř každé zatáčce Automotodromu Brno, nicméně defenzivně jedoucí Berta měl svou druhou pozici pod kontrolou. Po několika dalších kolech si mohl oddechnout, neboť Netušil chyboval a vyjel z tratě. Z kačírku se Netušilovi podařilo dostat a dál pokračoval v závodě, propadl se ovšem na celkově sedmé místo.

Sandro Zeller mezitím s pohodlným náskokem kontroloval čelo závodu. Za ním s odstupem Benjamin Berta a třetí Nikolas Szabó.

Jediná závodnice ve startovním poli, Japonka Džudžu Noda, sváděla souboj s českým závodníky Václavem Šafářem a Tomášem Chabrem. Domácím pilotům v rychlejším monopostech F3 nakonec podlehla a televizní kamery se zaměřili zpět na Vladimíra Netušila, který se postupně propracovával na přední příčky.

Závod formule 3 tak po dominantní jízdě vyhrál Sandro Zeller. Na stupních vítězů ho doplnili Nikolas Szabó a David Richert. V kategorii D2-E2 zvítězil Benjamin Berta před Vladimírem Netušilem a Jánosem Magyarem. Vítězný pohár v kategorii formule Renault si odnesla Džudžu Noda, druhý skončil Norbert Groer a třetí Robert Siska. V F4 zvítězil Zénó Kovács.