Virtuální šampion TCR Eastern Europe Groszek ovládl maďarskou vytrvalost

Virtuální šampion TCR Eastern Europe Groszek ovládl maďarskou vytrvalost

Pro loňského virtuálního šampiona TCR Eastern Europe Bartosze Groszka začala letošní sezona velmi dobře. Na Hungaroringu zvítězil ve vytrvalostním závodě kategorie TCR.

V loňském roce zazářil Bartosz Groszek zejména ve virtuálním šampionátu TCR Eastern Europe. V něm si Polák dojel pro titul šampiona. A letošní sezona pro něj začala velmi dobře i na reálných závodních okruzích. Na Hungaroringu si totiž v rámci kategorie TCR zaznamenal vítězství ve vytrvalostním závodě.

Groszek si v závodě připsal skalp mimo jiné i Gábora Kismartyho-Lechnera, který má zkušenosti například i z šampionátu FIA WTCR. Ve vytrvalostním závodě na Hungaroringu se ale Maďar musel spokojit se druhou příčkou. Jedním z Groszkových soupeřů byla rovněž zkušená posádka ve složení Radim Adámek a Miro Horňák. Tato dvojice ale do cíle nakonec nedojela.

Stáj BTC Maszyny Racing si ale z Hungaroringu neodvážela pouze trofej za vítězství Groszka ve vytrvalostním závodě. Dařilo se jí také v TCR Eastern Europe. Lukasz Stolarczyk totiž obsadil ve druhém závodě víkendu stříbrnou příčku.