Vesnič byl vyhlášen sportovcem roku města Užice

Vesnič byl vyhlášen sportovcem roku města Užice

Letošní šampion kategorie TCR Milovan Vesnič zvítězil v anketě o nejlepšího sportovce roku města Užice.

Milovan Vesnič zažil v letošním roce velice vydařenou sezonu. Srbskému závodníkovi se totiž podařilo za volantem vozu Cupra León vybojovat titul historicky prvního šampiona kategorie TCR. A na sklonku roku se za tyto výkony dočkal třiačtyřicetiletý matador uznání také ve svém rodišti. Ve městě Užice byl totiž již poněkolikáté vyhlášen nejlepším sportovcem roku.

„Toto ocenění pro mě pochopitelně znamená mnoho. Užice je město se skvělými sportovci, kteří soutěží v mnoha sportech, a to i v národních výběrech Srbska. Být mezi nimi nejlepším ze všech je velká pocta. Zároveň je to další povzbuzení k tomu, abych byl v dalších letech ještě lepší,“ uvedl vítěz čtyř letošních závodů.

Milovan Vesnič letos vystoupil na nejvyšší stupeň na Hungaroringu, Red Bull Ringu, Grobniku a Slovakia Ringu.

Vesniče bychom ve startovním poli TCR měli vídat také v sezoně 2020. Jeho cesta za obhajobou celkového prvenství ale rozhodně nebude jednoduchá. Opět by mu totiž měly znepříjemňovat život „mladé pušky“ jako Jáchym Galáš nebo Dušan Kouřil Jr. V této kategorii navíc pravděpodobně uvidíme také nové tváře. Hlasitě se hovoří zejména o příchodu šampiona Renault Clio Cupu z posledních dvou sezon Michala Makeše.

titulní fotografie: oficiální facebooková stránka města Užice