Velkou bitvu o vítězství vyhrál Michal Makeš

Velkou bitvu o vítězství vyhrál Michal Makeš

Čtvrtý start s Renaultem Clio a čtvrté vítězství, to je současná dokonalá statistika Michala Makeše, nováčka ve startovním poli Clio Cupu. Výhru z prvního závodu na Red Bull Ringu tak zopakoval i v sobotu ráno, tentokrát však svou pozici musel tvrdě hájit.

Z první řady odstartovala polská dvojice Pawel Wysmyk a Karol Urbaniak, oba se ovšem dostali do potíží. Wysmyk měl v prvním kole nehodu s Matthiasem Lodim a se svým cliem šel dokonce přes střechu. Na dráhu musel safety car a po restartu závodu se rozhořela bitva o vítězství.

Na čele závodu se vytvořila skupinka jezdců, bojující o každý centimetr dráhy. První místo hájil Michal Makeš, ale v rozdílu setin vteřiny se za ním drželi Jáchym Galáš, Sandro Soubek, René Kircher a Tomasz Magdziarz. Pětice pilotů jezdila na limitu a někdy i za ním, což se nevyplatilo Soubkovi, jemuž komisaři udělili penalizaci za překračování traťových limitů.

Souboj o vítězství se tak zúžil na čtyři jezdce, nicméně Michal Makeš si vedoucí pozici udržel a dosáhl celkového čtvrtého vítězství ze čtyř startů. Na druhém místě se umístil další nováček Jáchym Galáš a na stupních vítězů je doplnil René Kircher. Čtvrtý skončil Tomasz Magdziarz a první pětku uzavřel Makešův týmový kolega Petr Majer.

Ve třídě Renault Clio Cup III si stejně jako v prvním závodě vybojoval vítězství Denis Wolf. Na druhém místě skončil Sebastian Kolakowski a pro další bronz si přijela Johanna Amann.

I v Cruze Cupu jsme se dočkali stejného vítěze. David Wassermann ujel svým soupeřům hned po startu, a přestože krátce potom vyjel na trať safety car, po restartu nastolil rychlost, na kterou Fabian Piwetz a Christoph Pflügler už nedokázali odpovědět.

Výsledky závodu

Renault Clio Cup

  1. Michal Makeš – Mičánek Motorsport
  2. Jáchym Galáš – gt2 motorsport
  3. René Kircher – ADAC Hessen Thüringen Carpek

Renault Clio Cup III

  1. Denis Wolf – Racing Team Zäziwill
  2. Sebastian Kolakowski – Carpek Service
  3. Johanna Amann

Chevrolet Cruze Cup

  1. David Wassermann – Pfister Racing
  2. Fabian Piwetz – Pfister Racing
  3. Christoph Pflügler – Pfister Racing

COMMENTS