Velké finále klepe na dveře, sezonu uzavře Automotodrom Brno

Velké finále klepe na dveře, sezonu uzavře Automotodrom Brno

Letošní sezonu ESET MMSR zahájil v dubnu maďarský Hungaroring a po pěti měsících ji ukončí Automotodrom Brno, na kterém se tento víkend uskuteční podnik Masaryk Racing Days, jehož součástí budou závody ESET Sprint, Endurance, L21 REMUS Formula a TWC.

Ve Sprintu +2.0 bude pokračovat souboj o vítězství mezi vozy GT3. Dvojici BMW M6 a Z4 přiveze domácí tým Šenkýř Motorsport a do novější šestkové řady se už tradičně posadí Jakub Knoll. Dvě Audi R8 LMS ultra budou patřit týmům Duck Racing a K&K Racing s jezdeckým osazenstvem Petr Kačírek a Richard Chlad. Italská značka Lamborghini pak bude mít zastoupení prostřednictvím týmu Reiter Engineering. Modely Gallardo osedlají Kurt Wagner a Peter Alexander Schmitz.

Silné jezdecké pole najdeme i mezi pohárovými vozy. Další domácí tým Mičánek Motorsport s Lamborghini Supertropheo si celkové vítězství v GTC pojistil už na Slovakia Ringu. Josef Záruba s přehledem vévodí průběžnému pořadí před týmovým kolegou Jiřím Stránským a bodově už Zárubu nikdo nepředstihne. Matematickou šanci nemá ani tým ARC Bratislava, který v Brně nasadí dva vozy Lamborghini Supertropheo pro Miru a Matěje Konopkovi.

Průběžnému hodnocení vytrvalosti vládne Robert Šenkýř, kterého v tabulce již nikdo nemůže předstihnout. Na brněnského závodníka čeká dvojitá šichta s Jakubem Knollem a poté s Danielem Skalickým. Ve startovním poli se objeví i zkušený český pilot Igor Salaquarda, který stejně jako v Mostě pojede s Audi R8 LMS ultra týmu K&K Racing.

Ve Sprintu –2.0 dorazí ze Slovenska Julo Konček a Martin Hlavna. Součásti závodů bude i Renault Clio Cup IV, kde vítězství v celé sezoně už s předstihem oslavil Zoran Poglajen. Naopak v Clio Cup III i v Cruze Cupu je stále o co bojovat.

Stále ještě není rozhodnuto ani ve formulích. V Brně se sejde přes třicet monopostů a stálí jezdci, bojující celou sezonu o titul, to nebudou mít snadné. Bartolomiej Mirecki úspěch v F3 Trophy zpečetil na Slovakia Ringu, ale Paulo Brajnik ve třídě F3 nemá s osmnáctibodovým náskokem nic jisté, bodově totiž může na titul dosáhnout ještě devět jezdců. Velmi vyrovnaná situace je i ve Formuli 4. Václav Šafář stáhl bodovou ztrátu na vedoucího Petra Semeráda a před finálovými dvěma závody v Brně je dělí pouhé dva body.

COMMENTS