Velké divadlo malých aut

Velké divadlo malých aut

Twingo Cup je pohárový šampionát, který sice nevyniká rychlostí ani velikostí aut, ale co se týče soubojů na trati, tam naprosto exceluje. Jezdci totiž dokáží vytvořit skutečnou show na dráze, a vše odstartuje už příští týden na Hungaroringu.

Renault Twingo má na délku tři a půl metru, malý výkon a místo tak akorát na středně velký nákup. Jenže jakmile se odstrojí přebytečné vybavení, do interiéru se navaří ochranný rám, sníží podvozek a obují se hladké pneumatiky, stane se z jinak lehce přehlédnutelného auta řvoucí nezmar okruhového závodění – a když se na startovním roštu sejde početná skupinka dvou desítek těchto vozů, je o zábavu postaráno. Jezdci se přetlačují o každý centimetr asfaltu, troufají si najíždět do zatáček bok po boku a na rovinkách se řadí za sebe a využívají aerodynamických pytlů za autem.

Devizou Twingo Cupu je technická shoda, nikdo nezískává výhodu, protože má lepší pneumatiky, výkonnější motor nebo efektivnější tlumiče. Technická pravidla stanovují naprostou jednotu, a proto o vítězství rozhoduje jezdecký talent a špetka štěstí. Je zvykem, že o vítězi a poraženém se rozhoduje až pod šachovnicovým praporkem. Rozdíly v cíli se zpravidla počítají na tisíce sekundy a pouhým okem člověk většinou nepozná, kdo vyhrál.

Těsné souboje uvidíme zcela určitě i letos. Na startovní listině k úvodnímu podniku letošní sezony na Hungaroringu figurují více než tři desítky jezdců, a to je zárukou dramatických soubojů. Ve výčtu pilotů nechybí úřadující šampion Twingo Cupu Nik Štefančič ze Slovinska, ani loňský vicemistr Luka Glazer. Řada jezdců se do Twingo Cupu po zimní přestávce vrací, zároveň uvidíme mnoho nových tváří. Jezdců se na Hungaroringu sejde opravdu hodně a nezbývá tedy nic jiného než se na jejich urputné souboje těšit.

Entry List – TWINGO EUROCUP POWERED BY GLASO