Velká cena Slovenska může rozhodnout o titulu, pojede i vítěz 24h v Daytoně

Velká cena Slovenska může rozhodnout o titulu, pojede i vítěz 24h v Daytoně

Slovakia Ring bude pátou zastávkou ESET Cupu v letošní sezoně, a přestože nám v kalendáři zbývá ještě zářijové Brno, na Slovensku se již může rozhodnout o zisku titulu v kategorii GT3.

Filip Salaquarda z týmu I.S.R. letošní sezoně kraluje a vyhrál sedm z osmi odjetých sprintů. Na čele průběžného pořadí ESET Cupu, v němž se započítává jeden nejlepší výsledek z víkendu, má rovných sto bodů, o 31 více než druhý Libor Milota. K tomu, aby si Salaquarda zajistil titul stačí, aby měl po Slovensku náskok 25 bodů. Tentokrát však bude mít v poli opravdu silné soupeře. V týmu Racing Trevor se totiž ve sprintech vystřídají za volantem BMW M4 GT3 zkušený domácí pilot Štefan Rosina a Jesse Krohn, tovární pilot BMW Motorsport a vítěz 24hodinovky v Daytoně. Dalším mezinárodním jezdcem v poli bude Nicolas Leutwiler ze Švýcarska, který loni startoval v 24hodinovce v Le Mans. Leutwiler pojde s vozem Porsche 911 GT3.

Na startu samozřejmě nebude chybět Libor Milota s mercedesem nebo Petr Kačírek s audi. Do ESET Cupu se po vynechaném Mostě vrací i Piotr Wira s mercedesem a opět uvidíme Stanislawa Jedlinského s ferrari. Za domácí tým ARC Bratislava bude s lamborghini startovat Zdenko Mikulasko.

Jestliže v GT3 je téměř rozhodnuto, tak v kategorie GTC se bude bojovat až do samotného finále. Týmoví kolegové z Mičánek Motorsport Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček mají v průběžném pořadí shodný počet 80,5 bodů a shodný počet tří započítávaných prvenství. Do jejich souboje ještě může promluvit Dennis Waszek, který má 67 bodů a v Mostě se mu podařilo letos poprvé vyhrát.

V kategorii GTC budou na Slovakia Ringu startovat i Jakub Klobása s lamborghini a třetí vůz Lamborghini nasadí Mičánek Motorsport pro Libora Dvořáčka. Startovat bude i Petr Brecka a trojice Rakušanů z týmu Kogelbauer Motorsport s vozy Porsche – a sice Max Lahmer, Bob Bau a Richard Woschitz.

V kategorii GT4 se proti Antalu Zsigovi s BMW M4 GT4 postaví Matej Kosić s Mercedesem AMG a další vůz GT4 by měl nasadil i tým Good-Speed Racing Team. V kategorii GTX pak uvidíme Petra Lisu a Tomáše Minibergera s KTM GTX týmu RTR projects.

K vidění budou i prototypy LMP3. Jeden tradičně přiveze Miro Konopka z týmu ARC Bratislava. Do druhého Ligieru LMP3 usedne mladý Dan Skočdopole z týmu Bretton. S Radicalem SR10 se představí Jacek Zelonka

Obdobné jezdecké složení bude k vidění i v sobotní vytrvalosti a Velká cena Slovenska tak slibuje, jako vždy, atraktivní podívanou.

Timetable V04
Entrylist 2023 SVK2 V6