Ve vytrvalosti GT3 zatím kraluje Jedlinski

Ve vytrvalostním hodnocení kategorie GT3 zatím kraluje Marcin Jedlinski. Polák vyhrál oba dosavadní letošní závody a v celkovém pořadí vede s 25 body na kontě. Druhý je Gregor Zsigo (16,5 bodů) a třetí Stanislaw Jedlinski (12 bodů).

Úvodní dva letošní vytrvalostní závody na Hungaroringu a Slovakiaringu měly v kategorii GT3 jedno společné – vítěze. V obou z nich totiž triumfoval Marcin Jedlinski. Nyní se tak pilot stáje Olimp Racing nachází na první příčce průběžného pořadí s celkovým ziskem 25 bodů.

Jedlinski možná v prvních dvou závodech kraloval, to ale neznamená, že takto hladce se u něj bude odvíjet i zbytek sezony. Jedním ze soupeřů, na které si bude muset dávat pozor, je bezpochyby Gregor Zsigo. Slovák vystoupil v obou dosavadních závodech na stupně vítězů. Na Hungaroringu dojel třetí. Při svém domácím vystoupení na Slovakiaringu, kde se za volantem vozu BMW M6 GT3 střídal s Dennisem Waszkem, obsadil druhou příčku. Nyní je celkově druhý se 16,5 bodem.

Gregor Zsigo určitě nebude chtít dát Marcinovi Jedlinskému nic zadarmo. Foto: Petr Frýba

Marcin Jedlinski ale rozhodně musí počítat také se svým týmovým kolegou a otcem v jedné osobě – Stanislawem Jedlinskim. Ten stejně jako Marcin usedá za volant Mercedesu AMG GT3 a poté, co jak na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu dojel čtvrtý, mu nyní patří se 12 body celkové třetí místo.

Poslední slovo ještě ale určitě neřekli ani David Vršecký a Aliyyah Kolocová z týmu Buggyra Zero Mileage Racing, kteří také závodí s Mercedesem AMG GT3. Na Slovakiaringu sice měla česká dvojice smůlu a kvůli technickým problémům nebyla vůbec klasifikována, při úvodním podniku na Hungaroringu ale rozhodně ukázala svůj potenciál. Nestačila totiž pouze na Marcina Jedlinského a obsadila druhou příčku. Celkově je nyní s devíti body pátá, pouze o jeden bod za čtvrtým Jánosem Santou.

Sezona pokračuje o víkendu 11.-13. června v polské Poznani, tedy na domácí půdě vedoucího muže šampionátu Marcina Jedlinského.

Úvodní foto: Petr Frýba