Ve sprintu GT4 tahá za nejdelší konec Ficza

Ve sprintu GT4 tahá za nejdelší konec Ficza

Ve sprintových závodech třídy GT4 je na tom po úvodních dvou podnicích letošní sezony nejlépe Ferenc Ficza. Maďar ovládl tři závody ze čtyř.

Sprintové závody třídy GT4 zatím letos přinášejí fanouškům atraktivní podívanou. O tu se stará zejména bitva mezi Ferencem Ficzou a Sergejem Pavlovcem.

Tato dvojice se ve všech čtyř dosud odjetých závodech umístila na prvních dvou příčkách. Zatímco v úvodní chorvatské jízdě vystoupil na nejvyšší stupeň Pavlovec, v ostatních kláních měl nad pilotem stáje RTR Projects navrch Ficza. V průběžném pořadí je to tím pádem Maďar ve službách Trevor Racingu, kdo se nachází na první příčce. Zatím nasbíral celkem 46,5 bodu.

Ficza ale stále zatím nemá vyhráno. Pavlovec totiž není daleko. Se 39,5 bodem mu patří průběžná druhá příčka. Jeho ztráta na vedoucího muže tedy činí pouhých sedm bodů. Během posledních dvou podniků letošní sezony v Brně a na Hungaroringu tak bude bezpochyby na co koukat.

Z boje o titul navíc stále nemůžeme zcela vyloučit ani Piotra Wiru. Polák, který hájí barvy Good Speed Racing Teamu, dojel ve všech dosavadních kláních třetí. Tyto výsledky mu vynesly dohromady 30 bodů a ani on tak není čelní příčce příliš vzdálen.