V Twingo Cupu se rozhodovalo až pod šachovnicovou vlajkou

V Twingo Cupu se rozhodovalo až pod šachovnicovou vlajkou

Opravdu těsné finiše mohli spatřit diváci na hlavní tribuně Masarykova okruhu. V obou sobotních závodech Twingo Cupu totiž rozhodovaly tisíciny vteřiny.

Sobotní program přinesl rovnou dva závody Twingo Cupu. Ten první se konal hned ráno a fantastickou přetahovanou o prvenství předvedla dvojice Tomaž Trček a Nik Štefančič. Oběma se podařilo odpoutat od svých pronásledovatelů a rozehráli napínavý duel, jenž rozhodl ve svůj prospěch Trček. Šlo o příkladný fotofiniš, u nějž musela rozhodnout časomíra. Trček vyhrál před Štefančičem s rozdílem 0,003 sekundy! Až o jedenáct sekund později projel cílem na třetím místě Tom Alexander Gruenfeld.

Neméně dramatický byl i odpolední závod. V souboji o prvenství opět figuroval Nik Štefančič, jehož hlavním sokem byl tentokrát Luka Glazer. Ten vyjížděl z poslední zatáčky posledního kola na prvním místě, ale Štefančič využil na posledních metrech efekt slipstreamu a těsně před cílovou čárou Glazera překonal, konkrétně o 0,052 sekundy. Hned za nimi dojel znovu bronzový Tom Alexander Gruenfeld.

titulní fotografie: Lema Racing