V TCR Eastern Europe zvítězili na Slovensku Makeš a Pekař

V TCR Eastern Europe zvítězili na Slovensku Makeš a Pekař

V kategorii TCR Eastern Europe si o víkendu dojeli na Slovakiaringu pro vítězství Michal Makeš a Tomáš Pekař. Zatímco Makeš ovládl úvodní závod, Pekař triumfoval v tom druhém.

Pro první závod víkendu si vyjel nejlepší startovní pozici Milovan Vesnić. Ze druhé pozice startoval vedoucí muž šampionátu Tomáš Pekař, který při úvodním podniku na Hungaroringu vyhrál oba závody, a třetí příčka připadla Michalu Makešovi.

Hned po startu se do čela posunul Pekař. Na druhé místo povyskočil Makeš a na třetí Sebastian Steibel. Vesnić se po startu z první pozice propadl na čtvrtou. Ještě během prvního kola přišel rozhodující moment v boji o vítězství. Pekař vycestoval z dráhy a pustil do vedení Makeše, který od té doby dominoval a dosáhl na svůj premiérový triumf v této kategorii.

Michal Makeš si v sobotu připsal své premiérové vítězství v TCR Eastern Europe.

Spolu s Makešem vystoupili na stupně vítězů také druhý Sebastian Steibel, který závodí s podporou projektu ESET Race Star, a třetí Carol Wittke. Pro oba se v TCR Eastern Europe jednalo o první umístění na stupních vítězů. Tomáš Pekař nakonec dojel po problémech s nedotáčivostí až jako pátý. Ještě hůře ale dopadl vítěz kvalifikace Vesnić, který kvůli technickým problémům vůbec nedojel.

Na startu druhého závodu víkendu došlo k otočení nejlepší devítky z první jízdy. Z pole position tak startoval Žarko Knego před druhým Dávidem Němčekem a třetím Lukaszem Stolarczykem. Vedoucí muž šampionátu Pekař začínal jako pátý a vítěz prvního závodu Makeš jako devátý.

Závod ale patřil Pekařovi. Jezdec stáje Carpek Service se hned v úvodu posunul na druhou příčku. Ještě během prvního kola se však do vedení, když využil chyby Lukasze Stolarczyka, který se dostal na první místo po startu. Od té doby už Pekař kroužil na čele a dojel si pro třetí letošní prvenství.

Tomáš Pekař si v neděli spravil chuť po nevydařené sobotě.

Druhou příčku ze soboty zopakoval Sebastian Steibel. Michal Makeš, který musel ve druhém závodě startovat až jako devátý, po stíhací jízdě vystoupal na třetí pozici a i v neděli se tak objevil na stupních vítězů.

Startovním polem se ve druhém závodě zdárně probíjel Milovan Vesnić. Ten sice po nevydařeném prvním závodě startoval až jako dvanáctý, ve druhé jízdě ale obsadil šestou příčku. Žarko Knego nakonec dojel po startu z pole position jako sedmý. Lukasz Stolarczyk, který v úvodu vedl, musel během závodu do boxů kvůli technickým problémům a nakonec obsadil nebodované 12. místo.

Kromě Sebastiana Steibela nastoupili s podporou projektu ESET Race Star také slovenští závodníci Miro Horňák a Dávid Němček. Pro oba se jednalo v TCR Eastern Europe o premiéru. Ani jeden z nich se ale neztratil. Horňák dojel v prvním závodě šestý a ve druhém skončil pátý. Také Němček bodoval v obou závodech. Jak v sobotu, tak v neděli dojel osmý. V neděli na tento výsledek dosáhl i přesto, že zaspal na startu.

Z jezdců projektu ESET Race Star zářil nejvíce Sebastian Steibel.

Před třetím podnikem sezony v polské Poznani vede v průběžném pořadí Tomáš Pekař s náskokem sedmnácti bodů před druhým Michalem Makešem. Na třetí příčku povyskočil po vydařeném víkendu Sebastian Steibel. Na Pekaře ztrácí 41 bodů.