V GT sahají po titulech Chlad a Sládečka

V GT sahají po titulech Chlad a Sládečka

Ve sprintových závodech vozů GT mají před posledním podnikem nejblíže k celkovým prvenstvím Richard Chlad Jr. se Samuelem Sládečkou. Zatímco první jmenovaný vede v celkové klasifikaci a v hodnocení GT3 Trophy, slovenskému jezdci patří první příčka zase v GTC.

Vyhlídky Richarda Chlada Jr. před posledním podnikem letošní sezony ESET V4 Cupu mohou být velmi dobré. Českého závodníka totiž před začátkem víkendu na Hungaroringu registrujeme jak na vedoucí příčce absolutního pořadí třídy GT, tak na čele klasifikace GT3 Trophy.

V prvním případě se Chlad může pyšnit náskokem 28 bodů, které na něj ztrácí celkově druhý Marcin Jedlinski. Matematická naděje na zisk titulu ovšem žije rovněž u třetího Libora Miloty (ztráta 29 bodů) a čtvrtého Stanislawa Jedlinského, jehož manko na Chlada činí 53 bodů.

Reálná stránka věci je ovšem pro celkového lídra ještě příznivější než ta matematická. Kvůli termínové kolizi s podnikem International GT Open na Monze totiž bude v Maďarsku chybět Olimp Racing s otcem a synem Jedlinskými, což znamená, že v praxi může Chlada ohrozit již jen krajan Milota.

V GT3 Trophy pak zase vede Chlad o 18, 5 bodů před druhým Bódisem Kálmánem, přičemž počty stále dávají šanci na titul také Gregoru Zsigovi (+28,5 bodů), Danielovi Skalickému (+37,5 bodů) a dokonce i Matějovi Sešelovi (+62,5 bodů), který se ovšem na Hungaroringu neobjeví.

V GTC má našlapnuto ke zdárnému konci zase Samuel Sládečka (50 bodů). Ani slovenský závodník si ale stále nemůže být svým vítězstvím jistý, neboť s pouhými 10 body ztráty za ním na druhém místě číhá Bronislav Formánek.

Jelikož je ale ve hře stále 60 bodů, teoretické naděje na titul stále žijí i u třetího Libora Dvořáčka (+31,5 bodů), čtvrtého Bartosze Opioly (+42,5 bodů) a také u ostatních závodníků.