V Eset Cupu se ukáže Renauer Motorsport, bude mít novou formuli 4

V Eset Cupu se ukáže Renauer Motorsport, bude mít novou formuli 4

Tým Renauer Motorsport chce dát šanci mladým rakouským závodníkům. Ve spolupráci s tamní sportovní agenturou HM Sports pořídí novou generaci formule 4 značky Tatuus a zúčastní se šampionátu ACR Formule 4 powered by ESET.

„Pro většinu mladých závodníků je formule 4 příliš drahá,“ hovořil Harry Miltner, výkonný ředitel HM Sports o možnostech závodění s F4 v Německu, Itálii nebo Španělsku. „Finanční skok z motokár do F4 je obrovský, proto se mnoho pilotů už dál nedostane,“ pokračoval Miltner a ve spolupráci s týmem Renauer Motorsport nabídl rakouským závodníkům příležitost v levnější alternativě v ACR Formule 4.

„Jedná se o vysoce profesionální a zároveň dostupnou alternativu. Renauer pro nás byl jednoznačným společníkem, protože už léta spolupracuje s mladými talenty,“ dodal Miltner.

Tým Renauer z Dolního Rakouska nasadí do středoevropského šampionátu dvě nejnovější formule Tatuus F4. „Snažíme se přilákat nové závodníky a tato série nabízí ideální příležitost. Díky spolupráci s Jenzer Motorsport můžeme mladým talentovaným jezdcům nabídnout optimální kariérní postup,“ uvedl Florian Renauer.

Švýcarský tým Jenzer Motorsport působí ve všech hlavních sériích F4 (Německo, Itálie a Španělsko) a také ve formuli 3. Týmem prošli závodníci jako Yuki Tsunoda, Nico Müller nebo Juan Manuel Correa.