V Clio Cupu vítězí Kadlečík i Pekař

V Clio Cupu vítězí Kadlečík i Pekař

Stejně jako v předchozím podniku se z vítězství radovali stejní závodníci. V rámci klasifikace Clio IV si pro dominantní vítězství dojel Martin Kadlečík, jenž závod dokončil na prvním místě v absolutním pořadí. Za ním byl klasifikován vítěz Clio V Tomáš Pekař.

Pole-position si v dopolední kvalifikaci vyjel nováček Nik Štefančič před Tomášem Pekařem, z druhé řady startovali Jerzy Spinkiewicz a Martin Kadlečík, jenž byl zároveň nejrychlejším mužem kategorie Clio IV.

V souboji o celkové vedení a v rámci Clio V si první místo udržel Štefančič, nicméně za ním se utvořil vláček vozů vedený Pekařem, Spinkiewiczem, dále Hulmem a Kadlečíkem s Clii IV. Ještě než jezdci dokončili první kolo, Pekař se protlačil do čela závodu a zdálo se, že tím bude rozhodnuto. Ovšem tentokrát se ostřílený závodník nedokázal odpoutat od svých soupeřů.

I Spinkiewicz předjel Štefančiče před dokončením prvního kola a pověsil se za Pekaře. Naopak Štefančič nemohl najít ten správný závodní rytmus a propadl se i za Hulma a Kadlečíka. Ti spolu sváděli souboj o vítězství v kategorii Clio IV. Kadlečíkovi se nakonec podařilo dostat do vedení ve třetím kole a zároveň zajel i absolutně nejrychlejší kolo závodu.

Kadlečík okamžitě stíhal vedoucí duo Pekař – Spinkiewicz a v polovině závodu toto trio vytvořilo těsně za sebou jedoucí vláček, bojující o pozice v závodě. Ačkoliv Kadlečíkovi prakticky o nic nešlo, s přehledem vedl svou kategorii a nebylo zapotřebí, aby se pokoušel předjet jezdce v Cliu V. Jenže to by nebyl tím správným závodníkem a Kadlečík podnikl útok na celkové druhé místo v šestém kole – úspěšně.

V sedmém kole se Kadlečík pokusil o předjetí v první zatáčce, ale zkušený Pekař byl na výjezdu ze zatáčky rychlejší a znovu převzal celkové vedení. Příště to Kadlečík zkusil v posledním sektoru okruhu a tentokrát už si celkové vedení závodu udržel.

Vítězem Clio IV se tak stal Kadlečík před Hulmem a Richardem Meixnerem. Čtvrtý dojel Jiří Zbožínek a pátý Adam Konopka.

V rámci klasifikace Clio V zvítězil Tomáš Pekař před Jerzym Spinkiewiczem a Nikem Štefančičem. Čtvrtý skončil Szabolcs Lantos a první pětku uzavřel Miha Primožič.