V Clio Cupu uvidíme spoustu těsných bitev, říká Erik Bertilsson

V Clio Cupu uvidíme spoustu těsných bitev, říká Erik Bertilsson

Erika Bertilssona letos čeká v našem šampionátu premiérová sezona. Švéd bude závodit v kategorii Clio Cup za mistrovskou stáj Carpek Service. Jaké budou jeho ambice? To a mnoho dalšího se můžete dočíst v našem rozhovoru.

Eriku, letos budete závodit v kategorii Clio Cup za stáj Carpek Service, která loni zásluhou svého šéfa Tomáše Pekaře vybojovala v této třídě titul. Proč jste se rozhodl do našeho šampionátu vstoupit?

Protože se mi zdá, že je to dobrý šampionát se spoustou zajímavých tratí. Také jsem se do něj rozhodl vstoupit proto, že jsem chtěl do Evropy na známější okruhy a otestovat zde své schopnosti.

V posledních sezonách jsme vás vídali za volantem vozu Citroën DS3. Jak moc odlišné to ale podle vás bude za volantem Clia? V letech 2015 a 2016 jste již s Cliem závodil v Renault Junior Cupu Sweden. Myslíte, že vám zkušenost s tímto šampionátem letos nějak pomůže?

Ta auta si jsou docela podobná. Je tu ale jeden velký rozdíl v tom, že Clio má řazení na volantu. Zkušenosti z let 2015 a 2016 mi rozhodně pomohou.

V posledních sezonách jsme mohli Erika Bertilssona vídat v závodech DS3 Cupu. Foto: Erik Bertilsson/Facebook

Jaké budou vaše ambice pro letošní sezonu? Věříte například, že můžete navázat na loňské výkony Tomáše Pekaře a také bojovat o titul?

Vždy je cílem být na špici. Konkurence je ale velká, tak uvidíme. Bude to můj první rok v tomto šampionátu. Uvidíme, co mi mé zkušenosti dovolí.

Jak se vám zatím líbí spolupráce s Tomášem Pekařem? Máte pocit, že vám jeho zkušenosti nějak pomáhají?

Je velice zkušený. Má tak pro mě spoustu rad a zná také spoustu fíglů. Myslím si, že mi díky svým zkušenostem hodně pomůže.

Tomáš Pekař loni v kategorii Clio Cup dominoval. Foto: Carpek Service

A jak se těšíte na spolupráci se svými týmovými kolegy – Filipem Sandströmem, Yuusem Panttilou a Richardem Meixnerem? Už jste měl příležitost se s nimi blíže seznámit?

Těším se na to, že s nimi zažiji skvělou sezonu. Meixnera s Panttilou jsem zatím moc nepoznal. Sandström byl ale mým týmovým kolegou už v minulosti.

Letos budete závodit v Clio Cupu. Chtěl byste v našem šampionátu zůstat i dlouhodobě? A pokud ano, neměl byste chuť vyzkoušet i nějaké jiné kategorie, například GT3 nebo GT4? A co třeba šampionát TCR Eastern Europe?

Uvidíme, jak dopadne letošní sezona. Jsem ale otevřen všemu. Uvidíme, jak se to v budoucnu vyvine. Nejvíce mě zajímá TCR Eastern Europe.

Proč by podle vás měli letos fanoušci kategorii Clio Cup sledovat?

Jelikož jsou všechna auta stejná, uvidíme spoustu těsných bitev. Bude velice zajímavé to sledovat.

Úvodní foto: Erik Bertilsson/Facebook