V Clio Cupu má titul na dosah Makeš

V Clio Cupu má titul na dosah Makeš

V hodnocení Renault Clio Cupu je před závěrečným podnikem sezony nejblíže k celkovému vítězství Michal Makeš a to i přesto, že mu v průběžném pořadí patří druhé místo.

Renault Clio Cup sliboval před závěrečným podnikem letošního ročníku ESET V4 Cupu na Hungaroringu velice atraktivní podívanou. Rozdíl mezi vedoucím mužem průběžného pořadí Petrem Majerem a jeho nejbližším pronásledovatelem Michalem Makešem totiž činil po brněnských závodech pouhé dva body.

Nakonec je ale vše tak trochu jinak. Petra Majera totiž kvůli pracovním povinnostem v Maďarsku neuvidíme a je to tak Michal Makeš, komu se nyní otevírá cesta k titulu.

Počínaje třetím Mihou Primožičem již do boje o titul nikdo zasáhnout nemůže a to i navzdory skutečnosti, že namísto tradičních 40 bodů jich bude díky konání hned tří závodu během druhého říjnového víkendu ve hře hned 60.

Pokud si Makeš v Maďarsku nevybere podobnou porci smůly jako například na Slovakia Ringu a skutečně se stane šampionem, obhájí tak titul z loňské sezony, kdy pro něj největší hrozbu představoval Jáchym Galáš. V případě celkového prvenství Majera by se ovšem jednalo o jeho premiérový primát.