V Brně vyvrcholí italský souboj mezi Brajnikem a Colou

V Brně vyvrcholí italský souboj mezi Brajnikem a Colou

Finálový podnik sezony L21 Formula nabídne především rozhodující bitvu mezi italskými závodníky Paolo Brajnikem a Andreem Colou. Oba se v letošní sezoně přetahují o vedení v kategorii formule 3 a dvojice finálových jízd rozhodne o tom, kdo se stane letošním šampionem.

Colovu absenci na Slovakia Ring využil Paolo Brajnik v maximální možné míře. Italský dlouhán vyhrál oba závody a svého soupeře přeskočil v průběžném pořadí na rozdíl devíti bodů. Andrea Cola se však vrací v pravou chvíli, aby na Automotodromu Brno znovu převzal vedení, a tentokrát už definitivně.

Paolo Brajnik letos vyhrál tři závody, stejný počet vítězných pohárů má na kontě i Andrea Cola. Sandro Zeller sice dominoval jízdám na Red Bull Ringu, nicméně dalších závodů se nezúčastnil a bitva o titul se zúžila jen na Brajnik a Colu. Třetí v pořadí, veterán Franz Wöss, má na kontě 49 bodů a do bojů o titul nezasáhne. Naopak si musí dávat pozor na Bartolomieje Mireckiho, který na něj ztrácí pouhý bod. Mirecki si zároveň už na Slovensku zajistil titul v kategorii F3 Trophy, když v průběhu sezony proměnil svých šest startů v šest vítězství.

Průběžné pořadí
L21 FORMULA

COMMENTS