V Brně byl můj úplně nejlepší závod ze všech, říká šampion F4 Václav Šafář

V Brně byl můj úplně nejlepší závod ze všech, říká šampion F4 Václav Šafář

Václav Šafář se stal celkovým vítězem kategorie Formule 4 a na svou triumfální sezonu bude vzpomínat ještě hodně dlouho. Celý rok sváděl s Petrem Semerádem krásné souboje o vítězství, které vyvrcholily při posledním víkendu v Brně. Kolo na kolo, bok po boku a několik kol za sebou. Na takovou jízdu se zkrátka nezapomíná.

Jak hodnotíš svou první kompletní sezonu s F4?
První sezona v F4 byla skvělá, protože jsme s Petrem Semerádem pořád bojovali o vítězství a o titulu se rozhodlo až v posledním závodě roku. I přes vynechaný závod na Red Bull Ringu se mi ho povedlo vyhrát.

Tvé souboje s Petrem Semerádem byly velmi napínavé a těsné, obzvlášť při posledním podniku v Brně, kde jste svou jízdou bavili přítomné diváky. Jak na ten víkend vzpomínáš?
Sobotní souboj s Petrem o vítězství v F4 pro mě byl zatím úplně nejlepší formulový závod ze všech! Poslední dvě až tři kola jsme jezdili bok po boku a několikrát se předjeli. Rozhodla až poslední zatáčka posledního kola, kde se mi Petra povedlo předjet a zvítězit.

Tento závod je nepochybně tvou nejzářivější vzpomínkou na rok 2017, máš ale ještě nějaké další zážitky, které si budeš rád připomínat?
Určitě na první závod na Hungaroringu, kde jsme dokázal porazit silnější formule Renault a formule 3 a dojet s nejslabším autem v první šestce absolutně.

S formulí 4 jsi toho už hodně najezdil. Jsi s ní teď rychlejší než na začátku sezony?
Rychlý jsem pořád stejně, důležité je dostat se rychle do tempa a adaptovat se na okruh. Zkrátka sladit všechno dohromady. Čím víc máte okruh najetý, tím dřív se dostanete do tempa.

Takže na kterém okruhu ses letos dostal do tempa nejrychleji?
Nejvíc mi sedí Slovakia Ring, libí se mi táhlé zatáčky, takže ho mám ze všech nejraději. Navíc je Slovakia Ring okruhem, kde mě v přímém souboji ještě nikdo neporazil.

Jaké máš plány na příští rok?
Zatím se vůbec nedá říct, co bude příští sezonu. Všechno je o penězích a těch není nikdy dost, ale určitě chceme zůstat s formulí na okruzích.

 

COMMENTS