V Brně bude na co koukat, Libor Milota je krůček od titulu

V Brně bude na co koukat, Libor Milota je krůček od titulu

Více než třicítka vozů figuruje na startovní listině závodů ESET Sprint. Seznam vozů GT doplňují i prototypy včetně speciálů LMP. Lídr průběžného pořadí Libor Milota je mezitím krůček od titulu.

Výhry i potíže doprovázely Libora Milotu v průběhu letošní sezony. Jezdec týmu GT2 Motorsport se však stále dokázal udržet na čele průběžného hodnocení a nyní mu s Mercedesem AMG stačí posbírat jen pár bodů, aby se stal šampionem. Jeho největší soupeř v boji o titul Gregor Zsigo totiž ve sprintu nestartuje.

S vozy kategorie GT3 se vedle Miloty představí i Piotr Wira s Mercedesem AMG nebo Petr Kačírek s Audi R8 LMS Ultra GT3. Největší zastoupení však budou mít vozy kategorie GTC, kde se představí domácí tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Pestře zbarvená Lamborghini Super Tropheo budou řídit Josef Záruba, Libor Dvořáček a Kurt Wagner. Dennis Waszek, jenž s Lamborghini závodí celou sezonu, tak bude mít v Zárubovi vážného konkurenta v boji o prvenství. Waszek je rovněž krok od titulu v GTC a pouze velká smůla by jej mohla připravit o první místo.

Celkově je ve startovní listině třináct vozů GTC včetně polského týmu PTT Racing, který nasadí dva vozy Porsche, rakouský Kogelbauer Motorsport dokonce tři. Samozřejmě nebude chyběl ani český tým GT Sports Technology s Petrem Breckou.

Zatímco ve sprintu v kategorii GT3 je téměř rozhodnuto ve prospěch Miloty, ve vytrvalosti je krůček od titulu Gregor Zsigo, jenž celou sezonu sdílí BMW M4 s Dennisem Waszkem. V Brně však nasadí starší typ BMW M6. V kategorii GT4 pojedou Predrag Šainovič a Luca Panizzi, kteří s Mercedesem AMG GT4 stvrdí zisk titulu ve vytrvalosti. V kategorii GTC mají blízko k titulu Martin Kaczmarski a Mateusz Lisowski s Porsche, nicméně šanci má i dvojice Petr Brecka a Karel Neffe. Aby titul získali, museli by vyhrát kategorii GTC.

Bohaté startovní pole je výsledkem spolupráce ESET Cupu a rakouského šampionátu Touring Car Masters. Společná klasifikace je tím pádem zárukou zajímavých soubojů o co nejlepší umístění.

Entry list BRNO 28.08