Úvodní závod Twingo Cupu patřil Stefančičovi, Škulj je šampionem

Úvodní závod Twingo Cupu patřil Stefančičovi, Škulj je šampionem

V úvodním klání Renault Twingo Cupu na Hungaroringu si pro vítězství dojel Nik Stefančič. Druhým místem si zajistil titul Mark Škulj a na třetí příčce dorazil do cíle Tomaž Trček.

Situace v Renault Twingo Cupu nebyla před závěrečným podnikem letošního ročníku ESET V4 Cupu příliš dramatická. V čele průběžného pořadí se totiž s obřím náskokem 58 bodů nacházel Mark Škulj a bylo jasné, že o zisk titulu jej může připravit již jen velká porce smůly. Ta ovšem slovinského závodníka nepostihla.

Byl to sice jeho stájový kolega z LEMA Racingu Nik Stefančič, kdo si po startu z pole position úvodní jízdu víkendu zcela podmanil a proťal cílovou pásku s komfortním náskokem necelých 7,5 sekundy, spokojenost ale zcela jistě panovala po závodě i u Škulje.

Ten totiž projel pod šachovnicovým praporkem na druhé příčce, což znamenalo, že se zařadil po bok Richarda Chlada Jr., Michala Makeše, Paola Brajnika a Tom Beckhäusera a stal se již pátým v sobotu korunovaným šampionem aktuální sezony.

Na stupních vítězů se novopečený mistr potkal s výjimkou vítězného Stefančiče symbolicky také se svým předchůdcem na trůnu Tomažem Trčkem. Loňský šampion totiž zaznamenal nejlepší výsledek své nepříliš vydařené sezony a ze sobotního závodu si odnesl pomyslný bronzový kov.

Jaka Marinšek, který jako jediný mohl před závodem z matematického hlediska vedoucího Škulje ještě ohrozit, projel cílem jen těsně za Trčkem a obsadil tedy první nepódiovou čtvrtou příčku.