Úvodní sprint ovládli domácí, Jedlinski bere další vítězství

Úvodní sprint ovládli domácí, Jedlinski bere další vítězství

Úvodní sprintový závod v polské Poznani ovládl domácí závodník Marcin Jedlinski. Na celkových stupních vítězů ho doplnili další dva krajané. Druhý skončil vítěz kategorie GTC Adam Rzepecki a třetí Piotr Wira. V GT4 si dojel pro další triumf Matěj Pavlíček.

Úvodní sprintový závod v Poznani se sice odjel za lehkého deště, jezdci jej však zvládli celý absolvovat na suchých pneumatikách. A nejvíce důvodů k radosti měl v cíli domácí Marcin Jedlinski. Pilot stáje Olimp Racing vedl po startu z prvního místa až do cíle a ukořistil již své čtvrté letošní sprintové vítězství.

Obsazení na stupních vítězů bylo v prvním sprintu kompletně polské. Na druhém místě byl pod šachovnicovou vlajkou odmávnut Adam Rzepecki, který rovněž dosáhl na vítězství v GTC. Na třetí pozici dorazil druhý nejlepší jezdec v GT3 Piotr Wira. Za Wirou následoval úřadující šampion GT3 sprintu Gregor Zsigo, který skončil celkově čtvrtý a v GT3 bral třetí místo.

V kategorii GTC skončil druhý za Adamem Rzepeckim Dennis Waszek, a to i přesto, že po problémech dokončil závod se čtyřkolovou ztrátou.V GT4 si pro již čtvrté letošní sprintové prvenství dojel pilot stáje RTR Projects Matěj Pavlíček. Na druhém místě dorazil do cíle Ferenc Ficza.

Úvodní foto: Petr Frýba