Úvodní podnik ESET Cupu slibuje bohaté startovní pole

Úvodní podnik ESET Cupu slibuje bohaté startovní pole

Druhý dubnový víkend odstartuje další ročník ESET Cupu, jehož součástí je populární kategorie GT. Diváci i závodníci se mají na co těšit, startovní listina totiž čítá více než dvě desítky vozů.

Úvodní podnik sezony se odehraje na maďarském okruhu Hungaroring, který je mimo jiné pravidelnou zastávkou šampionátu formule 1. Stalo se již tradicí, že právě zde začínají první bitvy o body do ESET Cupu. A tentokrát půjde o skutečně napínavé závody, neboť startovní pole GT obohatí i několik vozů rakouského šampionátu Touring Car Masters.

Ve Sprintu GT uvidíme řadu známých tváří včetně obhájců titulů Marcina Jedlinského, Matěje Pavlíčka a Adama Rzepeckého, kteří loni triumfovali v kategoriích GT3, resp. GT4 a GTC. Chybět nebude loňský šampion ve vytrvalosti Gregor Zsigo s novým BMW M4 GT3. I polský tým Olimp Racing přiveze novou techniku. Opustil značku Mercedes a pořídil dvě Ferrari 488 GT3 pro Marcina Jedlinského i jeho otce Stanislawa. Co se týče značky Mercedes, tu bude na Hungaroringu hájit například Libor Milota s modelem AMG GT3 týmu 4 race GT.

Zajímavé souboje slibuje i kategorie GT4, kde se proti sobě utká několik vozů KTM. Ty nasadí brněnský tým RTR Projects (Tomáš Miniberger, Matěj Pavlíček), jenž bude mít konkurenci v podobě rakouských závodníků s KTM z šampionátu TCM. Co se týče kategorie GT4, na Hungaroringu uvidíme i tým Šenkýř Motorsport s dvěma BMW M4 GT4 pro Samuela Vetráka a Petra Švantnera.

V rámci klasifikace GTC nebude chybět obhájce titulu Adam Rzepecki s Porsche 911 GT3 Cup. Postaví se proti převaze vozů Lamborghini SuperTropheo, které do Maďarska přiveze Dennis Waszek i tým Mičánek Motorsport. Na své si přijdou i příznivci prototypů. Tým ARC Bratislava, který pravidelně startuje v Mistrovství světa vytrvalostních závodů, nasadí Ligier LMP2 JSP2 s Mirou Konopkou za volantem.

Obdobně bohaté pole bude i v sobotním vytrvalostním závodě. Startovní listina slibuje více než dvě desítky vozů napříč kategoriemi GT3, GT4 nebo GTC.

STARTOVNÍ LISTINA SPRINT GT
STARTOVNÍ LISTINA ENDURANCE GT
ČASOVÝ HARMONOGRAM