Úspěšný debut Jáchyma Galáše v ESET TCR

Úspěšný debut Jáchyma Galáše v ESET TCR

Juniorský závodník Jáchym Galáš se o uplynulém víkendu vydal na Hungaroring, kde se s Volkswagenem Golf TCR poměřil s evropskou špičkou cestovních automobilů.

Na Hungaroringu se odehrály úvodní závody TCR Europe a TCR Eastern Europe powered by ESET, kde nechyběl ani Jáchym Galáš s týmem GT2 Motorsport. Mladý jezdec, jenž teprve loni přesedlal z motokár do kokpitu velkých aut, se v sedmatřicetičlenné konkurenci rozhodně neztratil.

Závod obou sérií byl společný. V rámci ESET TCR startoval Galáš ze čtvrtého místa a celkově z 31. pozice. Mohlo být lépe, ale velký provoz a nedostatečný trénink na předepsaných pneumatikách zapříčinil, že Galáš lepší kvalifikační čas už nezajel.

O svých kvalitách ovšem přesvědčil hned v úvodní jízdě, kdy se propracoval na třetí místo a dlouhou dobu bojoval s Milovanem Vesničem o druhou pozici. Srbský závodník mu sice v závěru závodu poodjel, ale třetí místo bylo i tak pro Galáše velkým zadostiučiněním. V celkové kvalifikaci obsadil 21. příčku.

„Nejvíce si cením toho, že jsem se dokázal posunout v celém startovním poli o deset míst. Je to skvělý výsledek a všem v týmu děkuji,“ prohlásil Galáš po prvním závodě. V tom druhém už bohužel odstoupil po pár vteřinách, kdy špatně odstartoval a zezadu dostal ránu, která ho nasměrovala proti betonové zdi, oddělující trať od boxové uličky.

Vystoupení Jáchyma Galáše na Hungaroringu tak lze hodnotit jako úspěch. Nebýt smolné nehody v druhém závodu, znovu by atakoval pozice na stupních vítězů. Další příležitost ukázat svůj talent za volantem golfu bude mít 18.–19. května na Red Bull Ringu, kde se uskuteční další podnik TCR Eastern Europe powered by ESET.