Účastníci ESET V4 Cupu zazářili v úvodním podniku TCR Malajsie

Účastníci ESET V4 Cupu zazářili v úvodním podniku TCR Malajsie

ESET V4 Cup se během úvodního podniku letošní sezony TCR Malajsie v Sepangu dočkal úspěšné reprezentace. Jak stáj Brutal Fish, tak Nico Gruber totiž během víkendu figurovali na špici.

Během třetího lednového víkendu odstartoval v malajsijském Sepangu druhý ročník zimního šampionátu TCR Malajsie. Úvodní podnik tohoto seriálu se týkal mimo jiné i ESET V4 Cupu.

V jeho startovní listině se totiž objevili hned dva naši loňští účastníci. Na jihovýchod Asie se po roce opět vrátil slovenský tým Brutal Fish, který v někdejším dějišti Velké ceny F1 svou Hondu Civic FK7 svěřil do rukou Daniela Lloyda. V akci jsme ovšem mohli spatřit i našeho úřadujícího vicemistra kategorie Formule Renault 2.0 Nica Grubera. Rakušan dostal při své premiéře v cestovních vozech příležitost ve voze Hyundai i30 N nejúspěšnější ekipy loňského ročníku této série – týmu Engstler.

https://www.instagram.com/p/B7ai1wiBSuN/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
https://www.instagram.com/p/B7V-XKFDslL/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Již dvojice pátečních testovacích jízd naznačila, že by naši reprezentanti nemuseli být pouze do počtu. Zatímco Lloyd v nich obsadil páté a druhé místo, ani Gruber se v pro něj dosud neprobádaném světě nerozkoukával dlouho a zatímco první test pro něj skončil třetí pozicí, ve druhých zkušebních jízdách zajel pátý čas.

Rychlost neztratili Gruber s Lloydem ani v sobotu, kterou oba zahájili v nejlepší trojici. Zatímco rakouský závodník se ve volném tréninku blýskl druhým časem, loňský účastník TCR Europe obsadil třetí místo.

V kvalifikaci se ale povedlo udržet příslušnost k pódiovým příčkám pouze Lloydovi, který skončil na druhém místě. Gruber již tolik důvodů k radosti mít nemohl, neboť jeho výkon stačil pouze na sedmou příčku.

V podobném duchu se pro naše zástupce odvíjel také úvodní závod víkendu. Zatímco Lloyd udržel svou startovní příčku a vybojoval pro stáj Brutal Fish stříbrný úspěch, Gruberova smůla pokračovala a během svého premiérového představení na scéně cestovních vozů cíl nespatřil.

Ve druhém klání si ale vše bohatě vynahradil. Díky otočení nejlepší osmičky z kvalifikace mu totiž na startovním roštu připadla druhá příčka. Z té se ovšem dokázal již v prvním kole posunout do čela a poté již nikomu ze svých oponentů nedovolil, aby ho ohrozili a vystoupil na nejvyšší stupeň. Lloyd navíc projel pod šachovnicovou vlajkou hned po něm a zopakoval tak druhé místo z prvního závodu, ačkoli startoval až jako sedmý.

https://www.instagram.com/p/B7dSXbxjdgz/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
https://www.instagram.com/p/B7dzpm-B1aT/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Žádný triumf si rodák z Huddersfieldu sice nepřipsal, přesto ale mohl mít na konci dne radost srovnatelnou klidně i s vítězi. Je to totiž on, kdo se po úvodním podniku nachází se 40 body v čele šampionátu. Nico Gruber je s 25 body čtvrtý.

Druhý podnik sezony bude Sepang hostit 14.-16. února.

titulní fotografie: Nico Gruber official Fanpage