Týmy z ESET MMSR sbíraly poháry i v GT Open

Týmy z ESET MMSR sbíraly poháry i v GT Open

O uplynulém víkendu se konal další podnik mezinárodního seriálu GT Open pro vozy kategorie GT3. Zastávkou GT Open byl tentokrát populární belgický okruh Spa-Francorchamps, kam zavítaly i týmy Šenkýř Motorsport a ARC Bratislava – velmi dobře známé celky z ESET MMSR.

Zatímco ARC Bratislava v čele s dvojicí Miro Konopka a Konstantin Calko jsou pravidelnými účastníky GT Open, na Šenkýř Motorsport čekala letošní premiéra. Do Belgie dorazil se stálým jezdcem Richardem Gondou a propůjčeným továrním pilotem BMW v DTM – Joelem Erikssonem.

Gonda s Erikssonem v BMW M6 GT3 bojovali o vavříny v kategorii profesionálů a hned na úvod dali najevo, že pomýšlejí na nejvyšší příčky. Gonda zajel v první kvalifikaci třetí nejrychlejší čas a v závodě si slovensko-švédské duo dojelo pro čtvrtou pozici. V neděli se pak do kvalifikačních soubojů pustil Eriksson a vysloužil si start z první řady. Ačkoliv se po zhasnutí světel propadl až na sedmou příčku, po střídání se Gonda propracoval dopředu a ve fantastickém závěru se posunul na konečné druhé místo, které si vysloužil úspěšným soubojem s továrním vozem BMW.

Tým ARC Bratislava naproti tomu startoval v kategorii AM. Žluté Lamborghini Huracán dojelo v prvním závodě na čtvrté pozici, nicméně v nedělní jízdě se Konopka s Calkem propracovali o příčku výš a na stupních vítězů převzali pohár za třetí místo.

COMMENTS