Týmy z ESET MMSR o sobě daly vědět v mezinárodním šampionátu GT Open

Týmy z ESET MMSR o sobě daly vědět v mezinárodním šampionátu GT Open

Po skončení sezony ESET MMSR zaměřily týmy Olimp Racing a Šenkýř Motorsport svou pozornost na finišující mezinárodní šampionát GT Open, jenž o uplynulém víkendu hostil okruh v Barceloně.

Olimp Racing dominoval letošní sezoně ESET MMSR, ale po jejím skončení nezavřeli mechanici vozy Audi R8 LMS GT3 do garáže, právě naopak. Olimp Racing se přihlásil na závěrečný podnik série GT Open, kde se na španělské dráze potkal s dalším týmem z ESET MMSR – Šenkýř Motorsport.

Brněnský tým Roberta Šenkýře s BMW M6 GT3 už letos startoval v GT Open ve Spa-Francorchamps, odkud si dvojice Richard Gonda a Joel Eriksson odnesla čtvrté místo v prvním závodě a také poháry za druhé místo v nedělním druhém závodě.

Ve Španělsku se ke Gondovi přidal Mikkel Jensen, tovární jezdec juniorského programu BMW Motorsport. Slovensko-dánská dvojice se v silně obsazeném poli neztratila a v sobotním závodě dojela na pátém místě. Stejný výsledek zopakovala i v nedělní jízdě, čímž uzavřela úspěšné působení Šenkýř Motorsport v GT Open, kde český tým nedojel nikdy na horším jak pátém místě.

Olimp Racing už výsledkově tolik úspěšný nebyl. V Barceloně nasadil Audi R8 LMS GT3 pro posádky Stanislaw Jedlinski–Malgorzata Rdest a Marcin Jedlinski–Mateusz Lisowski. Tahounem celého týmu byl rychlík Lisowski, který se svými nejrychlejšími časy pohyboval na špici startovního pole a druhý hodinový závod dokonce absolvoval sám. Potíže během šedesátiminutové jízdy však způsobily, že Lisowski dojel až na dvacáté pozici, což byl zároveň nejlepší výsledek polského týmu v Barceloně.

COMMENTS