Tým Sauter Engineering + Design vstupuje do šampionátu F4

Tým Sauter Engineering + Design vstupuje do šampionátu F4

Švýcarský závodní tým Sauter Engineering + Design je v letošní sezóně novým členem středoevropského šampionátu F4. Rodinný tým, v němž Stephan Sauter působí jako mechanik a závodní inženýr pro svého syna Michaela Sautera, má cíl prosadit se v prostředí formule 4.

Stephane, proč jste se rozhodli vstoupit do šampionátu F4 ve střední Evropě?
Šampionát F4 ve střední Evropě je pro nás novou výzvou. Naše dvouleté zkušenosti z F4 můžeme dále rozvíjet na nových atraktivních závodních tratích.

V posledních dvou sezónách jste působili v ADAC F4. Jak hodnotíte tyto dva roky?
Náš jezdec Michael už v motokárách dokázal, že má talent a schopnosti, které musí závodní jezdec mít. Dokázal kontrolovat náklady s minimem tréninkových kilometrů, a přitom být schopen závodit ve velkých šampionátech jako je ADAC F4. Navíc se tým F4 Sauter Engineering + Design dokázal rychle etablovat díky zkušenostem z mnoha projektů v automobilovém průmyslu a podpoře velmi zkušené osobnosti. Díky této kombinaci a zpětné vazbě závodního know-how je celý projekt Sauter Engineering + Design úspěšný.

Michael předvedl v ADAC F4 několik skvělých výkonů. Co je nyní klíčové pro jeho další kariérní postup?
Michael se dokázal zlepšovat závod od závodu a v roce 2022 dosáhl na Lausitzringu na páté místo a Nürburgringu byl šestý. Michaelova další budoucnost závisí na jeho úspěších a vnějších faktorech. Jeho cílem je mít možnost jezdit ve vyšších kategoriích.

Všiml jsem si, že probíhá crowdfundingová kampaň na sezónu 2023…
Ano, Michael tuto kampaň zahájil, aby mohl rozšířit rozpočet o další zkušenosti. Našim podporovatelům bychom za to chtěli moc poděkovat. Zejména pro pozdější postup do vyšší kategorie není možné navýšit rozpočet bez sponzorského partnera.

Jaké zkušenosti má Michael a váš tým s F4?
Michael absolvoval první kola ve voze formule 4 na začátku března 2021 v Anneau du Rhin. Po několika testech v Anneau du Rhin a tréninkových jízdách jsme jeli rovnou na první závod F4 ADAC v roce 2021 na Red Bull Ringu.

Co očekáváte od letošní sezony?
Těšíme se na napínavé závody, které tento kvalitní závodní kalendář může nabídnout. Doufáme také, že v závodním poli najdeme některé z nejlepších jezdců italského seriálu F4.