Tým Křenek Motorsport nastoupí do sezóny 2018 s novým AUDI RS 3 LMS

Tým Křenek Motorsport nastoupí do sezóny 2018 s novým AUDI RS 3 LMS

Pražský tým Křenek Motorsport oznamuje novou akvizici pro nadcházející ročník ESET MMSR.

Již závěr loňské sezóny, kdy Václav Nimč startoval při mosteckém finále ETCC s vozem VW Golf specifikace TCR naznačil, jakým směrem by se mohly ubírat kroky týmu Josefa Křenka.

Dnes bylo potvrzeno, že úspěšné spojení předního českého týmu a mladého talentovaného závodníka Václava Nimče bude pokračovat i v letošním roce. Nimč však přesedne z pohárového Twinga do nového vozu Audi RS 3 LMS, se kterým absolvuje kompletní sezónu ESET a také závodní víkend TCR Germany na Red Bull Ringu. Více již prozrazuje šéf týmu, pan Josef Křenek:

Proč právě Audi? Přicházela do úvahy i jiná automobilka?
Zvažovali jsme i jiné varianty. Lákavá byla možnost startu s Meganem TCR, ale nakonec jsme se rozhodli pro koncernový vůz Audi, který nejlépe vyhovuje našemu hlavnímu partnerovi firmě NH Car.

Jedná se o krátkodobý program na jeden rok, nebo je zde výhled na delší spolupráci?
TCR je sice ještě stále mladá kategorie, ale zajisté ji patří budoucnost. Určitě máme zájem o dlouhodobější angažmá.

Jaký je tedy plán týmu pro nadcházející sezónu 2018?
Získat co nejvíce zkušeností a připravit Vaška pro další náročnější seriály, do budoucna zvažujeme starty v zahraničních šampionátech jako např. TCR Europe nebo Creventic.

Váš tým má již letité zkušenosti se Seatem TCR, jak moc je nové Audi odlišené a co to znamená pro technický personál?
Koncernové vozy TCR jsou až na vnější tvar karoserie identické. Zkušenosti z minulých let se určitě budou hodit. Hlavní podíl na přípravě a provozu vozu ponese náš partner závodní tým LMS z Německa. S majitelem firmy panem Andreasem Lautnerem jsme již úspěšně spolupracovali v předešlé sezóně, kdy se významně podílel na zisku titulu ETCC Petra Fulína.

Jak vypadá předsezónní plán testů?
Ve druhé půli března máme naplánovaný dvoudenní test v Misanu, pak už následuje ostrý start na Hungaroringu.

A jak se na nadcházející sezónu těší jezdec Václav Nimč?
Mé nadšení ze sezóny 2018 je nepopsatelné. Na konci té minulé to už začínalo vypadat tak, že pro mě bude první a zároveň i poslední. Naštěstí vše dopadlo tak jak jsem doufal a po dlouhé zimní přestávce opět usednu za volant závodního vozu. Uvědomil jsem si, že budoucnost v tomto sportu nikdy není jistá a proto bych si chtěl sezónu 2018 co nejvíce užit a zajet co nejlepší výsledky. Plány na umístění zatím žádné nemáme. To se vše uvidí, až po prvním závodě na Hungaroringu.

COMMENTS