Tým Gender Racing Team je připraven závodit s nejnovějšími monoposty formule 4

Tým Gender Racing Team je připraven závodit s nejnovějšími monoposty formule 4

V úvodní den největší maďarské motoristické akci, 17. ročníku Autó Motor Tuning Show, představil tým Gender Racing své závodní vozy pro rok 2023.

Závodní sezóna 2023 představuje pro tým Gender Racing další velmi důležitý milník. Tým přiveze na bojiště v nejpopulárnější juniorské kategorii FIA, ve formuli 4, nejnovější a nejpokročilejší závodní techniku ve své historii. Tímto základním poselstvím představil plány a cíle GRT pro rok 2023 Zoltán Szujó, který již řadu let prezentuje a moderuje akce týmu a který byl tentokrát přítomen i jako prezident Maďarské národní federace Automobilsportu.

„Jsme velmi nadšeni a do začátku sezony 2023 vkládáme velké naděje! Je to vždy velmi skvělý pocit, když tým dosáhne takového milníku a vstoupí na novou profesionální scénu, ve kterou jsme se při vzniku týmu možná ani neodvažovali doufat!“ říká ředitel týmu Tamás Gender.

Novinkou týmu bude nejnovější technologie v juniorských kategoriích, druhá generace formule 4 Tatuus F4-T421, která byla uvedena na trh v roce 2021. GRT již získal zkušenosti s provozem první generace F4-T014. Závodní vůz druhé generace se mnohem více podobá svým sourozencům z vyšších kategorií F3 a F2, samozřejmě především svým vzhledem.

Nejnovější závodní technika v historii GRT bude v roce 2023 testována ve zcela novém šampionátu. Pro tým je série Czech ACCR Formula silným středoevropským seriálem a očekává se, že bude velkou výzvou. O velikosti výzvy a sportovní hodnotě seriálu svědčí plány a naděje organizátorů seriálu na získání klasifikace od FIA, která umožní šampionátu získávat body do superlicence FIA na základě výsledků v seriálu. Tým GRT se těší na starty na domácí trati Hungaroringu, následovat budou Red Bull Ring a Slovakiaring a nakonec dva podniky v České republice, v Mostě a Brně.

„Tím by se také mohla otevřít nová kapitola v poslání týmu pomáhat mladým talentům v tomto sportu. Letos navíc tým doplníme o několik velmi cenných odborníků na různých dalších profesionálních pozicích, což je pro mě také velká čest! Navíc, pokud vše půjde dobře, mohli bychom tým ještě letos rozšířit o další nový závodní vůz F4. Závěrem bych chtěl také poděkovat našim partnerům za jejich důvěru a vytrvalost, a i nadále vítáme podporu a povzbuzování našich fanoušků v místech konání závodů a dalších akcí v Maďarsku!“, pokračuje Tamás Gender.

Očekává se, že tu nejmodernější závodní techniku GRT bude ovládat jezdec, jenž po motokárách začínal kariéru právě v týmu GRT.